Zdroje: Magazín recepty,Kupi,Aktuálně

Potravina, která do ledničky nepatří se rychleji kazí a také urychluje kažení okolního jídla. Je dobré dávat pozor i na to v čem potravinu uskladníte.

Jaké potraviny do ledničky nepatří?

Mezi nejčastější potraviny, které mají lidé ve svých ledničkách a nepatří tam jsou rajčata, okurky, cukety a papriky. U těchto potravin se v lednici zastavuje proces dozrávání a připravuje zeleninu o chuť. Příliš zralá jablka také do lednice nepatří. Zralá jablka vypouští látku zvanou ethen, která urychluje zrání ostatního ovoce a zeleniny. V jejich blízkosti mohou ostatní potraviny rychleji hnít.

Potraviny, které patří do spíže

Rajčata, lilek, papriku, okurku nebo zázvor raději uchovávejte v pokojové teplotě. Ve vaší spíži také vydrží i potraviny jako med, kečup a hořčice. Tmavé místo najděte cibuli, česneku a bramborám. Do spíže také dejte tropické ovoce, mango, avokádo, ananas, banány, citróny, těmto potravinám chlad vyloženě škodí. Rychleji v něm černají.

Co dělat před uskladněním potravin?

Bobuloviny jako maliny, jahody nebo borůvky před uskladněním propláchněte vodou s octem v poměru 10:1. Tímto krokem zbavíte ovoce případných zárodků plísně. Ostatní ovoce a zeleninu umývejte až při jejich přípravě. Do lednice je vkládejte potraviny vždy suché. Stejně tak nikdy nedávejte do ledničky ovoce a zeleninu v igelitovém sáčku z obchodu.

Správné rozestavení potravin v lednici

Maso a ryby ukládejte do spodních polic v lednici v těchto místech je největší chlad, nehrozí tak, že by šťáva z masa případně stekla na potraviny uložené níže. Z původního obalu maso i ryby předělejte do sáčku nebo fólie, vždy pod to dejte ještě talířek nebo misku. Těmto potravinám se v lednici doporučuje vytvořit stálé místo. Potraviny určené k okamžité spotřebě patří nad maso. Jsou to například šunky, salámy a sýry. Pokud má vaše lednice více polic, skladujte masné výrobky, mléčné výrobky a zbytky separátně. Dolů do přihrádky se dávají nápoje. Do přihrádek ve středu pak můžete umístit dresinky, pomazánky, máslo. Na úplném vrcholu se pak nachází místo na vejce.