Nejen mouchy, komáři, ale také mravenci a myši se začínají stahovat do příbytků a hledat zdroj tepla a něco dobrého na zub. Jak se nezvaných hostů zbavit, respektive čím je odlákat, aby se nezabydleli právě u vás? Pojďte se podívat na ty nejefektivnější přírodní odpuzovače.

Bylinky, ale i burákové máslo

Nezvaných hostů, které dokáží pokazit den, a tím nemyslíme neoblíbeného kolegu v práci, je nespočet. S nadcházejícími chladnými dny se jich do tepla domácností začíná stahovat stále víc. Nejsou to jen mouchy, zbloudilí komáři, ale také pavouci a v neposlední řadě myši.

Jaké rostliny nejlépe fungují jako odpuzovače na konkrétní druhy hmyzu a věděli jste, že je dobré na vyhnání nezvaných hostů z myší říše použít burákové máslo? Jak jej aplikovat a další tipy na domácnost bez otravného hmyzu a škůdců se podívejte na video na YouTube kanálu BRIGHT SIDE:

Zdroj: Youtube

Na mouchy funguje ořešák

Věděly to už naše babičky, že listy ořešáku jsou skvělou metodou, jak vystrnadit nezvaný hmyz z místností a navíc jej od další návštěvy odradit. Ořešák je nejen nádherný majestátní strom s lahodnými plody.

Všechny části tohoto velikána produkují velmi zvláštní až omamnou kořeněnou vůni, která rozhodně není libá právě pro hmyz. Potřebujete-li vytvořit neprostupnou bariéru, je ořešák tím pravým. Natrhejte pár větviček majestátního velikána a rozvěste je do oken. Uvidíte, že se mouchy vašemu příbytku budou vyhýbat obloukem.

Na oknech pěstujte bylinky

Bylinky jsou naprostý přírodní poklad. Náramně chutnají, krásně voní a jsou zdrojem zdraví. A ještě jedn benefit poskytují. Ne všechny bylinky, jejichž aroma obdivujeme, voní i obtěžujícímu hmyzu. Dejte se tedy do pěstování těchto lahodných léčivých pokladů a nebudete mít s otravným hmyzem potíž. Mšicím, mouchám a komárům vysloveně nevoní lahodná bazalka. Nesnáší ani aroma vznešeného rozmarýnu a máta je pro ně naprosto neprostupná. Není tedy nic jednoduššího, než začít pěstovat bylinkové zástupce na okenních parapetech.

Související články

Zdroje: www.rostlinky.cz, www.lumigreen.cz, www.magazinzahrada.cz, www.atlasrostlin.cz