Jak využít starý zubní kartáček?
Zdroj: Shutterstock

Starý kartáček na zuby nevyhazujte: Šikovně ho provrtejte, vznikne super pomůcka

Věcí, které dosloužily, se nemusíte hned zbavovat. Dají se mnohdy využít k dalším užitečným činnostem. Co se dá všechno dělat například se starým zubním kartáčkem?

Klasický zubní kartáček by se měl měnit zhruba po dvou až třech měsících používání, kdy jeho štětiny ztrácejí na kvalitě. Ovšem tento typ kartáčku nemusíte používat jen na hygienu zubů, může mít i široké uplatnění v domácnosti. Stačí ho jen prakticky využít.

Ptáte se jak? Inspirovat se můžete na videu zde:

Zlepšovák na špinavé spáry 

Starý zubní kartáček nemusíte vyhazovat do koše, můžete s ním například vyčistit zašlé spáry mezi dlaždicemi. Jednou za čas je však potřeba je opravdu vydrhnout, poměrně rychle totiž žloutnou a nevypadá to dobře.

Nejprve si připravte vrut, který si postavte do středu hlavice se štětinami a pomocí kladívka si s ním naťukněte dírku, do které jej zavrtejte křížovým šroubovákem. Rukojeť kartáčku poté odstraňte štípačkami.

Zůstane vám tak čisticí hlavice, kterou lze vyčnívající ostrou částí šroubu vložit do akumulátorového vrtacího šroubováku a můžete přistoupit k účinnému čištění. Budete potřebovat jen trochu vody, náležitého saponátu a chuť do práce, která vám bude trvat minimum času a výsledek bude nad vaše očekávání. Pokud neradi používáte chemické prostředky, zkuste jedlou sodu či bílý ocet. 

S odstraněním větších nečistot z okenního rámu pomůže starý zubní kartáček. Starý zubní kartáček jistě účinně využijete i na čištění míst, kam se člověk běžnými způsoby nedostane. Zdroj: decoplus / Shutterstock.com

Snadné čištění špatně nedostupných míst

Starý zubní kartáček jistě účinně využijete i na čištění míst, kam se člověk běžnými způsoby nedostane. Usnadněte si proto život na maximum! Díky malé hlavici kartáčku se snadno dostanete i do těch nejmenších zákoutí.

Kultivace elektroniky

Díky kartáčku na zuby si velice usnadníte i čištění každé elektroniky. Perfektně se s ním dostanete například mezi tlačítka klávesnice u počítače, notebooku, mobilu i dálkového ovladače od televize. Mezery jsou tak malé, že se tam obyčejná prachovka běžně nedostane. Pracujte však vždy opatrně a jemně.

Čištění rukou a nehtů

Nepotřebný kartáček na zuby vám velice dobře poslouží i k odstranění zažrané špíny na rukách, a hlavně pod nehty. Stačí nanést na zubní kartáček trochu tekutého mýdla, které lze posílit sodou, kyselinou citronovou či octem a ruce budete mít jak z alabastru. A jako bonus vás čekají krásně lesklé nehty.

zubní kartáček Pokud se nejedná o kartářek s tvrdými štětinami, můžete jej využít k masáži hlavy, obličeje, rtů či brady a dekoltu. Zdroj: shutterstock.com

Barvení vlasů a úprava řas i obočí

Máte šedivé vlasy a nestíháte si skočit ke kadeřníkovi? Zkuste si protentokrát poradit sami. Barvu si snadno kartáčkem nanesete nejen na odrosty, ale i na šedivé vlasy v celé délce. Zubní kartáček také můžete použít na úpravu obočí a rozčesání řas.

Jemný kartáček vás oblaží masáží

Pokud se nejedná o kartáček s tvrdými štětinami, můžete jej využít k masáži hlavy, obličeje, rtů či brady a dekoltu. Přidat lze i peeling, vaše pokožka pak bude svěží a omlazená. 

Zdroje: www.purity.techexpertolux.com, www.prozeny.cz, www.hobby.instory.cz

Akční letáky