Momentálně je na světě více jak 5 miliard lidí, kteří vlastní mobilní telefon a převážná část jej více než jednou za 2 roky mění. Někdo vlastní dokonce aparátů více najednou. K recyklaci se jich ve skutečnosti dostane jen 10 %, a mnohdy nám bez využití leží někde v polici či zásuvce. Přitom existuje hned několik možností, jak je možné starý mobil ještě šikovně využít. Máme pro vás hned několik tipů.

TOP 5 triků, jak využít starý mobil můžete vidět na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Vyrobte si z mobilu mp3 přehrávač

Pokud jste na původním telefonu měli svůj oblíbený playlist, nemusíte si ho přehazovat do nového mobilu. Používejte starý přístroj už jen jako mp3, která se vám hodí ve chvíli, kdy třeba budete chtít být bez telefonu. Ve výsledku tak ušetříte v novém telefonu baterku, bez které byste nemohli vyřizovat později hovory.

Je libo dálkový ovladač počítače?

Pokud často používáte počítač k poslechu hudby či shlédnutí filmů, jistě vám někdy chybí dálkový ovladač. A právě ten si pro tento případ můžete vyrobit ze starého telefonu. Stáhněte si do něj aplikaci United Remote a do počítače pak serverovou část z unifiedremote.com. Propojte je pak přes Bluetooth nebo dostupnou wifi. Budete moci zdarma využívat ovládání hlasitosti a přehrávání médií.

Hrajte si s fotorámečky

Nepořizujte si zbytečně jednorázová zařízení, která zobrazují snímky pouze z vloženého paměťového média. Váš starý mobil to totiž zvládne také. Stačí si nainstalovat aplikaci Fotky Google, kde můžete otevřít jakýkoliv snímek a zvolit si z nabídky volbu slideshow. Následně si můžete užívat plynulé prohlídky fotek z vaší galerie.

Místo starého mobilu kamera

Odložený mobil lze používat také jako bezpečnostní kameru. Poslouží vám nejen k ochraně domu a okolí, ale i k hlídání dětí. Využijte k tomu bezplatnou aplikaci s názvem IP webcam. Do starého mobilu můžete také nainstalovat skype a nechat ho u spícího miminka, nebudete si tak muset pořizovat předražené „chůvičky“.

Budík, minutka, stopky i hodiny

Starým telefonem můžete nahradit starý budík a hodiny. Zpravidla každý chytrý telefon má tuto aplikaci v základní nabídce. Poskytuje tak nejen informaci o přesném aktuální čase, ale umí i měřit a odpočítávat čas a budit v zadanou hodinu. Klidně ho tedy užijete i při vaření nebo při sportu.

Související články

Zdroje: www.mobilenet.cz, www.veselebydleni.cz, www.mobilizujeme.cz