Tajné ingredience z něj dělají nápoj velmi specifické chuti, ale také šikovného pomocníka při úklidu. Jak colové nápoje využít a usnadnit si úklid domácnosti? Pojďte se podívat.

Stačí smíchat a rozporcovat

Vezměte do ruky malý kastrol, nakrájejte do něj mýdlo a zalijte jej colou. Nechte mýdlo rozpustit. Vznikne vám velmi účinná čistící směs. Jak s ní pracovat se podívejte na krátké video pana Chytrého na kanálu YouTube:

Zdroj: Youtube

Rozporcujte a připravte do zásoby

Nejpraktičtější je připravit si colovou směs do zásoby. Naplňte jí tvořítka na led a dejte na několik hodin zatuhnout. Jakmile se budete chystat k úklidu, stačí vždy kostičku vyloupnout a účinný čistič máte hned po ruce. A co s ním?

Colový koncentrát je skvělým pomocníkem při odstraňování vodního kamene, takže s ním vyčistíte raz dva koupelnu, vodovodní baterie a veškeré usazeniny. Uplatnění najde i v kuchyni, kde se postará o čistotu na kuchyňské lince a zejména kuchyňského dřezu.

Voňavá toaleta

Mýdlovo-colový zázrak je skvělým pomocníkem, jak udržet čistou a voňavou toaletu. Jednoduše vyloupněte jednu kostičku ztuhlého koncentrátu a vhoďte jej do toaletní nádržky na vodu. Cola se postará o čistotu a dezinfekci spolu s mýdlem a mýdlo zase záchodovou mísu při každém spláchnutí nádherně provoní.

Proti rzi i na odolné skvrny

V případě colových nápojů sice nutriční terapeuti a odborníci na zdravou výživu jen vehementně kroutí odmítavě hlavou, ovšem v domácnosti má tento tmavý nápoj velmi široké využití. Není nutné utrácet za drahé čistící prostředky v drogerii, vystačíte si právě s colovými nápoji. Díky svému složení se v podstatě jedná o poměrně silnou kyselinu, tudíž jsou vhodné k nejrůznějšímu čištění. Dobře si poradí s rezavými povrchy, výtečně vyčistí připálenou pánev a dokonce si poradí i se skvrnami od krve na oblečení.

Související články

Zdroje: www.promistry.cz, hradec.rozhlas.cz