Pokud vám zůstanou navíc vrbové proutky, které jste nevyužili do pomlázky, použijte je na velikonoční výzdobu. Máme pro vás pár tipů, kdy vám pod rukama během pár minut vzniknou jednoduché a krásné dekorace. Do kreativní činnosti se s vámi s chutí jistě zapojí i malé děti a jistě strávíte společný pohodový čas.

Jak uplést jednoduchý věnec z vrbového proutí? Podívejte se na YouTube video na kanálu DIY by KreativníTechniky:

Zdroj: Youtube

Proutěný věnec

Zbylé vrbové proutky můžete během chvilky proměnit v originální velikonoční věnec, a to i bez jakýchkoliv předchozích zkušeností.

Jednotlivé vrbové proutky naskládejte vedle sebe a postupně je začněte stáčet do kruhu. Zároveň vždy zhruba po každých 5 cm proutky upevněte drátkem a tímto způsobem postupujte, dokud nebudete mít celý věnec hotový a konce zpevněte pomocí drátku.

V tuto chvíli můžete začít věnec dekorovat. Mezi proutí upevněte jarní květiny, zeleň či mech, tavnou pistolí pak přilepte například skořápky, ptáčky kuřátka a jiné velikonoční doplňky. Fantazii se meze nekladou!

Věnec můžete položit na velikonoční tabuli, pokud ho budete chtít zavěsit na dveře či do prostoru, udělejte na něm poutko z povázku nebo drátku.

Proutěné hnízdo

Z vrbového proutí můžete také velice snadným způsobem zhotovit dekorativní hnízdo. Oproti věnci do sebe tentokrát větvičky propleťte do požadovaného tvaru. Můžete je zaplést do kulata, ale i do tvaru podlouhlé slzy.

Opět si můžete pomoci drátkem nebo provázkem. Využít můžete i barevnou stuhu nebo lýko. Hnízdo lze využít na stůl, kdy ho můžete naplnit velikonočními lahůdkami, květinami a ozdobami. V slzičce vypadá krásně i pečený beránek. Stejně tak lze hnízda pověsit do prostoru.

Proutěná váza

Zbylé proutky můžete použít i na výrobu vázy. Nařežte si jednotlivé proutky do výšky zavařovací sklenice a poté je nalepte po celém jejím obvodu. Nechte zaschnout a přestříkejte transparentním lakem ve spreji. Proutěnou vázu můžete už jen převázat barevnou stuhou nebo odekorovat ozdobami pomocí tavné pistole. Do vázy vložte nejlépe jarní větvičky v podobě jívy či zlatého deště a jarních květin. 

Související články

Zdroje: www.utulne.cz, www.living.iprima.cz, www.kreativnitechniky.cz