Obchody už teď praskají ve švech a nabízejí různé vánoční dekorace. Vy si ale nechte zajít chuť, protože máme pro vás něco lepšího! Tip na domácí vánoční girlandu, kterou vám budou závidět nejen váš soused, ale i pošťák a každá návštěva! Co na ni potřebujete? Obyčejnou tyč na sprchový závěs (koupíte třeba v Ikea). Umístěte ji na dveřní zárubně tak, abyste na ní dostatečně dosáhli a mohli s ní pohodlně pracovat.

Jste zruční a chcete vchodové dveře ozdobit girlandou z přírodních větviček? Autorka videa Věnce od Popelky vám poradí, jak na to. Více na YouTube.

Zdroj: Youtube

Umělá zeleň je lepší

Přestože pravé zelené větve jehličnanů působí v dekoracích nejlépe, nejsou bohužel tak tvárné, jako jejich umělá kopie. Proto při tvorbě této girlandy využijte umělé borovicové větve, které jsou na ni určené. Seženete je třeba v prodejně Kik nebo obchodech s vánočními dekoračními předměty. Jejich výhodou je drátěná konstrukce, kterou lehce omotáte kolem čehokoliv, co si budete přát. Aby vaše girlanda působila bohatě a vznešeně, kupte si delší pás větviček nebo více kusů kratších větví.

Veselé omotávání

Umělé borovicové větve omotejte kolem tyče na sprchový závěs. Na ně pak umístěte světýlka nebo dekorační lano s led světýlky. Celou konstrukci doplňte ještě umělými větvičkami eukalyptu a zlatými řetězy s motivem hvězdiček nebo vloček. Výroba této dekorace trvá maximálně 20 minut a výsledek stojí za to. Přesvědčte se sami.

Související články

Zdroje: www.idealhome.co.uk, https://living.iprima.cz