Zdroj: Profimedia.cz

Dobrá uzenina: Jak ji poznáme?

Měli jste na svátky plnou ledničku a zbylo vám v ní spoustu jídla? Salámy, šunka, nebo párky? Pak vám poradíme jak poznáte, že jsou uzeniny dobré a můžete je bez obav konzumovat a kdy je naopak čas je vyhodit.

Pokud je povrch mazlavý, barva připomíná kapradí a kolem se line zápach, je vše jasné. Od takové uzeniny se vyplatí dát ruce pryč. Někdy ale vadná uzenina není tak snadno odhalitelná. Ruku na srdce – komu z nás nepřistál v košíku párek či salám nevalné chuti? Ptáte se, jak poznat dobrou uzeninu a nezadělat si na zdravotní problémy? Tak čtěte!

Takhle vypadá dobrá uzenina

  1. Leskne se a vypadá na první pohled dobře.
  2. Je suchá, neteče z ní žádná tekutina.
  3. Je pevná, i když ji trochu zmáčknete.

Salám z výkladu? Nechejte odkrojit!

Pokud uzenina (např. salám) pobývá dlouho ve výloze, zanechají na ní stopy umělé světlo a vzduch. Horní vrstva vypadá zašedle. Zákazník by proto měl trvat na tom, aby byla tato vrstva nejprve odkrojena.

Zdroj: Profimedia.cz

Jak uzeniny skladovat?

  1. Ihned po nákupu je dejte do lednice.
  2. Vuřty nebo párky vyjměte z balení a dejte je na talíř či do mísy. Poté je přikryjte fólií na uchovávání potravin.
  3. Čerstvý vuřt, pokud je dobře zabalený, vydrží pět dní. Skladujte jej při teplotách 0 – 4 stupně Celsia.
  4. Uzeniny nikdy neskladujte v těsné blízkosti sýrů. Jejich silné aroma totiž může ovlivnit chuť uzeniny.

Kafe.cz zjistilo:

  • Pokud se na uzenině v lednici objeví plíseň, v žádném případě ji neokrajujte a celou ji vyhoďte. Jedovaté látky mytoxiny, které se v ní tvoří, mohou poškodit ledviny, játra i váš imunitní systém.
  • Podle hygieniků jsou nejrizikovějšími měkké salámy, sekaná a zabijačkové pochoutky, jako je tlačenka, jitrnice, nebo jelito. Může se v nich totiž objevit salmonela, anebo bakterie E. coli. Konzumujte je proto co nejrychleji, nejlépe hned po zakoupení.

Akční letáky