Babské triky a fígly proti zápachu

Tyto prostředky, o kterých se hned dozvíte, nejsou drahé ani žádnými novinkami na pultech obchodů. Jde o vyzkoušené běžné prostředky, které máte dnes a denně po ruce a jsou buď úplně zdarma nebo jen za pár korun. Patří mezi babské triky, které ale rozhodně fungují.

Mohlo by vás také zajímat toto video na YouTube kanálu Posh Pennies. Autorka nabízí několik tipů, jak vyrobit domácí difuzér nebo sprej do bytu. Potěší nejen vás, ale může se stát i krásným dárkem pro vaše příbuzné a známé. Ukliďte, zbavte se pachů a pak osvěžte domov příjemným aroma jako autorka příspěvku.

Zdroj: Youtube

Snažte se mít čisto a pachy nepřekrývat

Každý byt či dům nějak voní a právě příjemnou vůni od zápachu nejlépe poznáte při vstupu do domu, kdy si váš nos na pachy ještě nezvykl. Než se vrhnete na výrobu domácích parfémů a difuzérů nebo sprejů, pamatujte, že ideální je vždy najít napřed původ zápachu a problém vyřešit.

Pravidelně větrejte, důkladně místnost ukliďte, případně vyperte či vyměňte bytový textil a povlečení. Zbavte se ale také vlhkosti či dokonce plísní, které se mohou skrývat i za nábytkem. Na závěr se vám také budou hodit přírodní lapače pachů, které je nepřekrývají, ale neutralizují.

Které šikovné lapače pachů máte doma?

K takovým například patří ocet. Jakýkoli ocet dejte do misky nebo na mělký talířek a nechte v místnosti, kde se nemůžete nechtěných pachů zbavit. Ocet rychle vyvětrá a s ním i nepříjemné pachy.

Dobrým prostředkem k neutralizaci pachů je i káva. Pokud chcete použít celá kávová zrna, můžete z nich udělat zajímavé aranžmá ve skle, ale mnohem jednodušší a zadarmo je použití kávové sedliny z již vypité kávy.

Takový odpad nevyhazujte, ale nechte na talířku nebo v misce uschnout. Pak talířek umístěte tam, kde stále cítíte neblahé aroma. Podobně fungují také použité čajové sáčky. Roztrhněte je, obsah vysypte do misky a umístěte do prostor, kde se zápach objevuje.

Zápachu vás zbaví i jedlá soda

Dobrým pomocníkem je také jedlá soda (hydrogenuhličitan sodný), případně kypřicí prášek, který ji také obsahuje. Výhodou je nejen nízká cena, ale i fakt, že jemný prášek můžete vetřít do matrací, koberců, polstrování i stélky bot a po půl hodině působení sodu jednoduše odstraníte vysavačem.

Funguje to velmi dobře a okamžitě budete mít po přivonění pocit svěžesti. Nutno dodat, že zapáchající boty a ponožky jsou jiný kalibr. Na ty někdy soda nebo jiný způsob likvidace pachu často nefungují hned a je nutné je opakovat či různě kombinovat.

Nasypte ji na matrace

Nečekejte, až budete mít nepříjemný pocit ze zapoceného lůžka. Používejte sodu při každém větším úklidu, kdy budete vysávat v ložnici. Sodu do matrace vetřete hned na začátku úklidu a vysajte na závěr společně s podlahami. Matrace udržíte svěží a také zhoršíte podmínky pro množení roztočů.

Související články

Zdroje: prozeny.cz, zena.aktualne.cz