Zapáchající toaleta je nepříjemná záležitost, za kterou většinou ani sami nemůžete. Ale na návštěvy to dělá špatný dojem, a určitě ani vám to není příjemné. Nemusíte však utrácet za drahé difuzéry, nebo nedej bože plýtvat peníze za vodu tím, že budete toaletu každý den umývat.

Můžete si vyrobit vlastní domácí osvěžovač vzduchu, a vyjde vám mnohem levněji, než kdybyste si jej kupovali v obchodě. Potřebujete jen rýži a aviváž.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Video, jak si vyrobit domácí osvěžovač vzduchu, najdete na Youtube kanále UniqueNaz by Nazreen:

Zdroj: Youtube

Domácí osvěžovač vzduchu

Domácí výroba osvěžovače vzduchu je vlastně velice jednoduchá. Další výhodou je, že nebudete muset utrácet za různé vonné svíčky nebo tyčinky, které nemají stálý efekt. A asi nejlepší na domácím osvěžovači vzduchu je, že doma máte pravděpodobně již vše, co potřebujete.

Smíchejte 2 polévkové lžíce obyčejné rýže s trochou aviváže. Pokud chcete ještě lepší efekt, který eliminuje zápach z toalety, místo aviváže přidejte do rýže několik kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje. Tuto směs dejte co nejblíže záchodu a máte hotovo.

Jak aviváž, tak rýže mají skvělou schopnost absorbovat a eliminovat pachy. A svěží vůně aviváže dodá vaší toaletě silné aroma, které pach naprosto převálcuje.

Kouzlo rýže a aviváže

S domácím difuzérem se však nemusíte limitovat pouze na užívání pro eliminaci pachu z toalety. Pokud je vám vůně příjemná, můžete ji používat v jakékoliv místnosti, abyste ji provoněli, a tím dodali danému pokoji příjemnou a svěží atmosféru.

Jen mějte na paměti, že směs je čas od času potřeba vyměnit, jinak se totiž může stát, že po příliš dlouhém užívání ztratí efekt. Naštěstí to není nic těžkého, jelikož vám příprava smíchání rýže a aviváže či esenciálního oleje zabere pouze pár vteřin.

Související články

Zdroje: www.ocnilekar-fm.cz, jakzdrave.cz