Hledáte ekologický a účinný univerzální čistič? Máme pro vás úžasný tip, který vaši domácnost nejen prozáří, ale navíc i příjemně provoní. Budete potřebovat pouze pár běžných ingrediencí, které máte zcela jistě doma. Vyzkoušejte eko čistič za pár korun, který si snadno vyrobíte během chvilky. Jeho použití je všestranné!

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Chcete znát 5 tipů na domácí čisticí prostředky? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Westwing Czech:

Zdroj: Youtube

Citrusové slupky

K výrobě domácího univerzálního čističe budete potřebovat slupky z citrusových plodů, a to jakýchkoliv. Jsou plné prospěšných látek a esenciálních olejů. Proto je zbytečně nevyhazujte, a ještě je šikovně využijte.

Návod na univerzální čistič

Zalijte zhruba 2 až 3 hrsti slupek z citrusů octem a nechte je 2 týdny louhovat v lednici. Následně směs sceďte a univerzální čistič máte na světě. Na co vše ho lze využít?

Dokonalé povrchy

Tento geniální univerzální čistič se hodí na úklid celého interiéru! V kuchyni se postará nejen o linku, ale i o veškeré spotřebiče, stejně tak podlahy a okna. Zcela určitě jej využijete i v koupelně a na toaletě na veškeré sanitární zařízení.

Prach i svěží aroma

Pokud si vylouhovaný čistič nalijete do nádoby se sprejem, stačí jej nastříkat na všechny plochy, které jsou zapadané prachem a posléze setřít suchým hadříkem. Bonusem vám bude navíc příjemně provoněný interiér.

Vodní kámen

Tento univerzální prostředek je výborný i na odstraňování vodního kamene. V místech, kde se vyskytuje, aplikujte doma vyrobený prostředek, nechte pár hodin působit a nakonec spláchněte čistou vodou. Podle místa použití místo vysušte hadříkem nebo nechte volně uschnout.

Údržba pračky

Univerzální čistič lze také použít k čištění pračky a její údržbě. Když jej nalijete do zásobníku místo aviváže a pustíte program bez prádla, spotřebič se zbaví všech nečistot a zároveň i nežádoucích zápachů.

Život bez škůdců a nezvaných návštěv

Pokud se doma chcete vyvarovat například hmyzu, pavouků, myší a jiných škůdců, můžete citrusovo-octový prostředek využít jako jejich účinný odpuzovač. Stačí, když do inkriminovaných míst pravidelně prostředek nastříkáte.

Související články

Zdroje: www.irecept.cz