obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Domovní zvonek ABB-Welcome ukáže i v mobilu, kdo zvoní

Nejspíš jste už někdy vybírali kukátko pro vchodové dveře, případně jejich prosklení tak, aby bylo vidět, kdo stojí na rohožce či u branky. Doba však pokročila: Domácí videotelefony nabízejí lepší řešení.

[Komerční prezentace]

Víte, kdo zvoní u vašich dveří, když nejste doma? Na tuto otázku zatím odpovídá většina lidí záporně. Ale v době, kdy stále více lidí vlastní chytré telefony a mnozí tablet, nabízí čím dál tím dostupnější moderní technika nové možnosti, jak posílit zabezpečení domácnosti a současně i její komfort. Právě k tomu účelu slouží domovní zvonek — videotelefon ABB-Welcome.

Mobilní telefon i tablet jako domácí videotelefon

Domovní audio a videotelefony ABB-Welcome umí díky mobilní aplikaci Welcome-App přeměnit mobilní telefon nebo tablet na videotelefon. Díky tomu se na vás dozvoní každý. Můžete být zrovna na zahradě a grilovat nebo odpočívat na pohovce a dívat se na televizi.

ABB Welcome - víte kdo zvoní ABB Welcome - víte kdo zvoní Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Aplikace ABB-Welcome App běží v chytrém telefonu „na pozadí“ a aktivuje se pouze, pokud návštěva zazvoní u dveří. S využitím místní Wi-Fi sítě přenáší obraz a zvonění od vstupních dveří do mobilního telefonu. Hned vidíte, kdo zvoní. A vítaným hostům můžete na dálku otevřít branku či vchodové dveře.

  • Díky aplikaci a dalšímu zařízení v počítačové síti můžete komunikovat s návštěvou, otevřít zámek, rozsvítit světlo a prohlížet si snímky návštěv také v době své nepřítomnosti.  

Stylová tabla s obrazovkou či reproduktorem

Pokud chcete vidět ze svého bytu, co se děje u vašich vchodových dveří, a kladete důraz na maximální bezpečnost a komfort, vyberte si verzi komfortního videotabla. Vystačíte-li si se zvukem, zvolte verzi audio.

Tabla jsou ve špičkovém designu vyrobena z robustní ušlechtilé oceli o tloušťce 3 mm. Videotabla jsou vybavena kvalitní barevnou kamerou s mimořádným zorným polem a nočním viděním.

Široký detekční úhel

Barevná kamera, která je součástí tlačítkového videotabla, nabízí mimořádně široké zorné pole (104° diagonálně) a lze ji mechanicky pootočit o dalších 15° (horizontálně či vertikálně), aby zabírala nejbližší okolí. Kamera tak umožňuje bezpečné rozpoznání osob v celé oblasti před vstupními dveřmi domu.

Noční režim

Tablo je vybaveno inteligentním snímačem. Šest infračervených LED diod se zapíná a vypíná v závislosti na intenzitě okolního světla. Kamera se tak v noční době automaticky přepne do černobílého režimu. Díky tomu je možné snadno a jasně rozpoznat obličejové rysy případných nočních návštěv. To znamená maximální jistotu a bezpečnost i při úplné tmě.

kamera domovního telefonu kamera domovního telefonu Zdroj: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kamera domovního telefonu vidí díky LED osvětlení stejně dobře v noci, jako ve dne a pod skutečně širokým úhlem.

Zabezpečení bytu oceníte nejspíš ještě více než vysoký komfort obsluhy moderního domovního zvonku — domovního telefonu ABB-Welcome. Jakmile někdo stiskne tlačítko, systém z bezpečnostních důvodů:

  1. Přenáší obraz zvonícího na váš mobilní telefon.
  2. Postupně pořizuje a ukládá 3 fotografie do paměti vašeho domovního videotelefonu.
  3. Ukládá protokol o čase zvonění.

A ještě jedna důležitá výhoda: Uvítání či vyřízení každé návštěvy můžete připravovat o chvilku déle! Nemusíte hned pospíchat ke dveřím. Dětem otevřete na dálku a jen je nasměrujete do koupelny a pak třeba ke stolu se svačinou, zásilku přeberete už s peněženkou v ruce, mamince půjdete naproti s úsměvem...

Videotelefony s dotykovým displejem jsou k dispozici v barvách

  • hliníková stříbrná,
  • studio bílá matná,
  • antracitová matná.

ABB Welcome - vidí vše, zaznamená vše. ABB Welcome - vidí vše, zaznamená vše. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pro bezpečí a komfort

Chytrý telefon a tablet jsou úžasní pomocníci. S dotykovým videotelefonem ABB-Welcome vidíte vždy a všechno. Záběr kamery je na obrazovku videotelefonu přenášen automaticky ihned se zazvoněním. Na XXL dotykové obrazovce s 18cm úhlopříčkou a vysokým rozlišením se zobrazuje každý detail hosta u vchodových dveří.

Momentky k prohlédnutí

Videotelefon vidí a zaznamená vše: Záběry z každého zazvonění či hovoru včetně času pořízení. Vznikají tak hezké a překvapivé snímky.

V režimu „nepřítomnost“ jsou v intervalu tří, pěti a sedmi sekund pořízeny z bezpečnostních důvodů vždy tři snímky zvonícího.

Další snímky jsou ukládány, i když doma jste, a to v průběhu hovoru. Díky tomu si můžete užít také spoustu legrace u momentek, které vzniknou a které si můžete prohlížet zpětně. Intuitivní ovládání obstará 6 rychlých tlačítek s množstvím funkcí.

Momentky k prohlédnutí Momentky k prohlédnutí Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Audiotelefony s ovládáním dveří, vrat i světel 

Hands-free ovládání je u domovních telefonů ABB-Welcome standardem. Zapomeňte na padající sluchátko a mějte volné ruce. Podsvícený 3,8 cm velký displej zobrazí nejdůležitější funkce i za tmy.

Tlačítky audiotelefonu lze ovládat zámek dveří, ztlumení zvuku, rozsvícení světla v hale i otevření vjezdové brány. Audiotelefony ABB-Welcome s hands-free lze kombinovat do vícenásobných sestav spolu s vypínači a dalšími prvky moderní domovní elektroinstalace, kterou dodává její největší český výrobce ABB, s. r. o., Elektro-Praga.

Audiotelefon s displejem a sladěný s designem vypínačů a zásuvek? Žádný problém. Vyberte si z 9 designových řad ABB s.r.o., Elektro-Praga. Můžete mluvit, otvírat dveře i spínat osvětlení najednou. A bez sluchátka.

Vyberte si z 9 designových řad Vyberte si z 9 designových řad Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kompletní koncepce domovní elektroinstalace

Domovní telefony ABB-Welcome plně souzní s designem vypínačů a zásuvek. 9 designových řad, 60 barevných a materiálových provedení je pro zákazníky zárukou vytvoření stylového konceptu elektroinstalace bez kompromisu. Prohlédněte si také design audio a videotelefonů Welcome Midi.

Více na www.domovnitelefonyabb.cz

Akční letáky