Tak, jako každoročně, připomeneme si i letos 2. listopadu Dušičky, svátek, který má ale i mnoho dalších názvů, jako Památka všech věrných zemřelých, Svátek zesnulých nebo třeba Památka zesnulých. I vy jistě máte na koho vzpomenout...

Nepotřebujeme tisíce

Hřbitovy se v tento den plní lidmi, kteří si vzpomněli na své blízké a přišli jim na hrob položit nějakou tu květinovou ozdobu, zapálit svíčku a na chvíli si zavzpomínat. Květinové dekorace a věnce se samozřejmě dají koupit nebo nechat zhotovit v kdejakém květinářství, cena už ale nebývá tolik příznivá.

Není tedy nad to vyrobit si věnec sami z lehce dostupných materiálů. Předně nám vznikne naprosto originální výrobek za málo peněz, navíc si věnec můžeme ozdobit nejen podle toho, jak se líbí nám, ale i třeba podle toho, co měli rádi naši zesnulí blízcí.

Jak dušičkový věnec vyrobit? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Sežeňte si věncový základ

Abychom s výrobou věnce mohli začít, potřebujeme věncový základ. Ten seženeme v zahradnictví nebo květinářství, kde si většinou můžeme vybírat nejen z různých velikostí, ale i materiálů, z nichž je korpus vyroben. Nejčastěji se setkáme s polystyrenovou a slaměnou variantou.

Výběr je už zcela na vás, ale doporučujeme sáhnout spíše po slaměném základu. V zahradnictví rovněž koupíme i drátek, který bude také potřeba. Dohromady nás tyto dvě položky nebudou stát mnoho, věncový základ se dá totiž sehnat už od 30 Kč.

Vydejte se na sběr přírodnin

Víc toho kupovat už nemusíme, protože vše potřebné si můžeme vzít z naší zahrádky nebo posbírat cestou do práce či při procházce. Podle velikosti zakoupeného věncového základu vezmeme větvičky tújí.

V tomto případě je ale lepší neřídit se pravidlem, že méně je více. Když budeme mít větviček málo, na věnci budou vznikat prázdná místa a nebude tolik ,,načechraný“. Pak si navíc opatříme i další hezké, klidně do podzimních barev laděné dekorace na věnec. Vyjímat se na něm budou šípky, šišky, ale i docela obyčejné spadané listí.

Pozor na prosvítající podklad

Když si toto všechno shromáždíme, můžeme se už konečně pustit do výroby. K ruce si vezmeme větvičky túje, které nastříháme na velikost odpovídající budoucímu věnci a budeme je postupně pokládat na základ a obmotávat drátkem, aby držely.

Nesmíme zapomenout větvičky umísťovat i z boku věnce, aby nevznikala prázdná místa a neprosvítal tak podklad. Pokud máme větviček dostatečné množství, klidně je můžeme vrstvit na sebe – vlastně bychom jich měli mít tolik, abychom tento postup mohli zvolit bez váhání. Věnec tak nejen nebude mít prosvítající místa, ale bude bohatší a načechranější.

Poslouží i tavná pistole

Pak už jen stačí na věnec dle své libosti připevnit posbírané přírodní dekorace. Můžeme je připevnit pomocí drátku, nebo jen zapíchnout. Nejspolehlivěji nám ovšem budou držet po přilepení tavnou pistolí. A máme hotovo!

Související články

Zdroje: www.jaktak.cz, www.jakopravit.cz, living.iprima.cz