Zaschlé kapky vody, vodní kámen, rez, nejrůznější nečistoty a mnohdy i plíseň se může ve sprchovém koutě usadit. Estetické hledisko takového kouta sice hraje určitou roli, ovšem věnovat pozornost odstranění nečistot byste měli hlavně z důvodu zdravotního. Přece jen toto místo používáme každý den a není nutné z něj mít líheň plísní a bakterií.

Trik s mýdlem a octem

Na trhu je nepřeberné množství chemických prostředků. Ty bývají ale hodně agresivní. Využít můžete i pomocníky ze spíže, práci vykonají stejně kvalitně. Vyzkoušejte trik s mýdlem a octem. Jak domácí čistící prostředek přesně namíchat a v jakém poměru se podívejte ve videu na YouTube kanálu All Purpose Mum:

Zdroj: Youtube

Sklo čistěte po každém sprchování

Abyste si ušetřili práci, zbytečně údržbu sprchového kouta neodkládejte a čistěte jej pravidelně. Nekombinujte více čistících prostředků. Mohli byste si tak doma vytvořit dráždivý koktejl nebezpečných výparů. Skleněné i ostatní plochy vždy po použití čisticích prostředků opláchněte čistou vodou a osušte čistým hadrem. Skleněné plochy jsou sice krásné a působí vzdušně, ale vyžadují častější péči. Ideální je čistit je stěrkou po každém sprchování, ale ruku na srdce, kdo na to má energii a náladu.

Citrusy zaberou a provoní

Mapy od vodního kamene, šamponů, mýdel a zaschlých vodních kapek velmi účinně odstraní citronová šťáva. Buď ji použijte neředěnou, nebo ji smíchejte s vodou. Obojí lze nalít do lahvičky s rozprašovačem a na špinavá zašedlá místa aplikovat. Nechte roztok nebo neředěnou šťávu několik minut působit, opláchněte teplou vodou a hodně zanesená místa přeleštěte jemným hadříkem. Nikdy na sklo neberte drátěnku nebo příliš hrubý hadr. Sklo by se mohlo velmi snadno poškodit.

Koupelnu pravidelně větrejte

Naopak vodu stáhněte pomocí stěrky, sklo se bude krásně lesknout. Dobrou prevencí je pravidelné větrání sprchového koutu. Zároveň se snažte na skle nenechávat vlhké ručníky nebo jiné prádlo. Pod ním se drží více vlhkosti, usazeniny a navíc je to prostředí, ve kterém se skvěle množí bakterie. Dobrou pomocí, jak udržet sklo u sprchového koutu v čistotě, je použití speciálních přípravků se složkou vosku. Po jejich aplikaci má voda tendenci stékat a kapky na skle méně ulpívají.

Související články

Zdroje: www.westwing.cz, www.koupelny-ptacek.cz, www.mall.cz