obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Fasádní obklady Novabrik vám zajistí zdravé a úsporné bydlení

Sníte o pěkném domě a zdravém bydlení za přijatelné provozní výdaje? Fasádní obklady Novabrik Regular ochrání zdivo a tepelný izolant před vlhkostí a písněmi, systém Novabrik Therm ještě posílí účinek zateplení.

[Komerční prezentace]

Optimální zateplení bytových či rodinných domů je velmi diskutované téma, v rámci kterého by se nemělo zapomínat ani na výběr vhodné fasády. Ta nehraje pouze estetickou roli a vedle vzhledu a odolnosti vůči povětrnostním vlivům může přinášet mnohem větší užitek.

realizace fasády Novabrik realizace fasády Novabrik Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Skládané fasády Novabrik pro zdravé a úsporné bydlení

Systém fasádních obkladů Novabrik plní zároveň funkci tepelné izolace a efektivního odvětrání konstrukce domu. Odvětrávaná fasáda je ideálním řešením nejen pro nízkoenergetické stavby. Prodyšné zateplení zajišťuje „dýchání“ obvodových stěn, tedy účinné větrání, díky kterému se netvoří plísně a nehromadí se vlhkost, která znatelně zkracuje životnost konstrukce stavby a má negativní vliv na zdraví obyvatelů.

Fasádní obkladový systém Novabrik je vyráběn ve dvou typech:

Fasádní obklady Novabrik Therm

Mají variabilní použití pro téměř všechny typy stavebních konstrukcí. Využívají se pro venkovní i vnitřní účely jako

 • zateplovací fasády,
 • sokly,
 • protihlukové stěny,
 • sanační fasády,
 • dělící příčky,
 • oplocení aj.

realizace fasády Novabrik - Jaroslav Hájen - Náchod realizace fasády Novabrik - Jaroslav Hájen - Náchod Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Izolační vlastnosti Novabriku Therm jsou srovnatelné s 40 mm minerální vaty. Jde o unikátní zateplovací systém aplikovatelný suchou cestou, který plní funkci prodyšného zateplení.

Fasádní obklady Novabrik Regular

Aktivně odvětrávané fasádní obklady Novabrik Regular pracují na bázi tzv. zadního komínového efektu. Aby rovněž tento typ plnil funkci plnohodnotné fasádní tepelné izolace, lze jej opatřit dodatečnou izolační vložkou.

Skladba fasádního pláště odvětrané fasády Novabrik Regular Skladba fasádního pláště odvětrané fasády Novabrik Regular Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Výhody fasádních systémů Novabrik

Kromě zmíněných vlastností obkladů mají fasádní systémy Novabrik i další přednosti:

 • vysokou estetickou hodnotu,
 • několik barevných variant,
 • odolnost proti povětrnostním vlivům a mechanickému poškození,
 • dlouhou životnost,
 • nevyžadují téměř žádnou údržbu,
 • výhodné jsou i po ekonomické stránce.

realizace fasády Novabrik realizace fasády Novabrik Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Fasádní obklady Novabrik lze použít na jakoukoli stavbu, ať už máte zájem o efektivní zateplení bytových domů, rodinných domů, komerčních objektů, nebo například provozoven. S pořízením odvětrávané fasády dostanete i přidanou hodnotu moderního designu přizpůsobeného na míru vašemu stylu.

Investice do kvalitního bydlení se vám nejen brzy vrátí díky úspoře energií a nulovým nákladům na údržbu či rekonstrukci, ale ocení ji především vaše zdraví.

Novabrik Novabrik Zdroj: Archiv ireceptar.cz

www.novabrik.cz

Akční letáky