Které byliny a koření vadí myším?
Zdroj: Shuttrerstock

Co udělají heřmánkový čaj a česnek s myší? Zkuste to a už se u vás neukáže

Máte doma myši? Myši dokáží napáchat v domácnosti neuvěřitelné věci. Víte, jak je vyhnat pomocí česneku a heřmánkového čaje? A co jiné koření, esenciální oleje a suroviny, které už máte doma? Zkuste vyhnat myši, a nejen je, pomocí heřmánku a česneku.

Zdroje: www.simplemost.comhomesteady.com

Vypuďte myši česnekem, heřmánkem a dalšími 

Nejen myši doma potrápí, ale často jim vadí pachy, které jsou nám docela příjemné. Pavouci, komáři i otravné mouchy nesnášejí některé zcela přírodní prostředky, které navíc už máme často doma. Použijte koření, pomůže vám s odpuzením myší i dalších dotěrných nezvaných hostů. Esenciální oleje se zase hodí přidat při praní prádla nebo do vody na vytírání podlahy.
Důvodů, proč používat přírodní prostředky, je celá řada. Průmyslově vyráběné přípravky nejen páchnou, ale mohou způsobit i zdravotní problémy, o dopadu na životní prostředí ani nemluvě. Vyzbrojte se heřmánkem, česnekem, rozmarýnem, mátou či levandulí. Aromatické byliny a potraviny jsou myším i pavoukům a mravencům natolik nepříjemné, že si začnou hledat domov jinde.

Heřmánkový čaj proti myším

Silně aromatické odvary a čaje můžete připravit jednoduše. Stačí svařit několik lžiček sušeného koření a bylin ve dvou deci vody a nechat vychladnout. Na odpuzení myší se doporučuje především máta, rozmarýn a heřmánek. Nejenže myším nevoní, ale také likvidují jejich pachové stopy a hlodavci nenajdou své cestičky, kudy se dostávali k potravinám nebo do svých skrýší. Z odvaru sceďte vylouhované koření a přelijte do lahvičky s manuálním rozprašovačem. Aplikujte především ke skříňkám v kuchyni a všude, kde jste zaznamenali výskyt hlodavců.

Heřmánkový čaj pomůže při nachlazení, bolesti i špatném trávení Silný heřmánkový čaj myším nevoní. Zdroj: Alfred Nesswetha / Shutterstock.com

Repelent proti myším z česneku

Česnek se doporučuje jako odpuzovač myší, který vadí i pavoukům. V hrnku se studenou vodou nechejte den louhovat propasírované tři stroužky česneku a sceďte. Nálev použijte jako sprej. Pokud chcete vypudit pavouky, aplikujte roztok především do koutů, za nábytek, do rohů oken nebo dveří a všude, kde obvykle nacházíte pavučiny. Myším nastříkejte česnekový odvar kolem kuchyňské linky, ale také za skříně s oblečením nebo jinde, kde si dělají hnízdo. Rozhodně ošetřete místa za pračkou, myčkou nebo jinými spotřebiči, kde si myši rády stelou a okusují nejen kabely, ale také těsnění nebo izolaci.

Česnek obsahuje obrannou sloučeninu allicin, která tato zvířata odpuzuje a zabíjí. Česnek odpuzuje myši i pavouky. Zdroj: shutterstock.com

Akční letáky