Přestože již možná nepatříte mezi nejmladší ročníky, neznamená to, že byste nemohly vyzdvihnout všechny své přednosti a stárnout s grácií. Stačí dodržovat nejen zdravý životní styl se správně zvoleným jídelníčkem a dostatečným množstvím pohybu, ale případné nedostatky umět šikovně zakrýt. K tomu vám mnohdy postačí trošku make-upu a přiměřené lichotivé líčení. A v tomto směru nejlépe vědí jak správně na to zkušení maskéři a vizážisté.

Na základní chyby, kterých byste se měly vyvarovat při líčení, se podívejte na tomto YouTube videu na kanále Krásné s Baru:

Zdroj: Youtube

Mladší díky make-upu

Použití správného make-upu je naprosto individuální proces, kdy byste měly vždy vzít v úvahu barvu vaší pleti, očí a jednotlivé rysy. Nikdy není nutné to s make-upem přehánět, spíše se vždy snažte podtrhnout vaše přirozené rysy a nenápadně zamaskovat případné nedostatky.

Slovo odbornice

Světově známá vizážistka Jennifer Belle je názoru, že stačí znát pár univerzálních triků, díky kterým může každá žena vypadat mnohem atraktivněji. Prozradila některé své fígle ze světa líčení. Stačí opravdu pár jednoduchých tahů a změna je naprosto dokonalá.

Efekt rockové hvězdy

Zdůrazněte své oči a vyzkoušejte první trik Jennifer Belle. Nazvala ho „efekt rockové hvězdy“. A jak přesně na to? „Vezměte si černou nebo hnědou oční tužku a zvýrazněte spodní konturu oka linkou od vnitřního koutku k vnějšímu. Následně použijte bronzer a lehce ho rozetřete až pod řasy,“ vysvětluje v nedávném příspěvku na TikTok.

Efekt půlměsíce

Zkušená vizážistka také doporučuje vyzkoušet zvýraznit kontury obličeje bronzerem, který dodá pleti zdravý lesk. Jejím dalším trikem je tzv. efekt půlměsíce. „Vezměte si bronzer a vytvořte štětcem stín ve tvaru půlměsíce kolem obličeje od spánku k tváři. Pak použijte rozjasňovač a zvýrazněte jím střed půlměsíce od spánku po lícní kost,“ vysvětluje.

Rty ve tvaru srdce

Dodejte vašim rtům nejen přirozeně sytý odstín, ale rty si předem vytvarujte konturovací tužkou. Vyzkoušet můžete efekt srdce, kdy zvýrazníte střední výkroj horního rtu a lehce rty zúžíte. Nepouštějte se však nikdy do žádných extrémů, výsledek by mohl vzhledem k věku působit směšně. Nakonec rty přetřete leskem.

Bez řasenky by to nešlo

Na dalším z příspěvků sdílí Belle další tip, jak šikovně zvýraznit oči řasenkou. Radí: „Přestaňte řasy natáčet směrem nahoru pomocí kleštiček, které je ničí. Raději si nechte řasy přirozeně rovné a natočte je pomocí řasenky.“ Když vytáhnete řasy lehce do vnější strany, očí se opticky otevřou a zvětší.

Související články

Zdroje: www.bestlifeonline.com, www.denik.cz, www.idnes.cz