Houbička nejen na nádobí

Co s houbičkou na nádobí? Mýt s ní umí každý. My umíme víc! Povíme vám nejen proč ji dát do lednice. Strčit ji můžete určitě i do mrazáku a důvod vás asi i překvapí. Jednoduše houbičky jsou bezva materiál, který máte doma a hodí se ke všemu možnému.

Jaké nápady vám představí v příspěvku z YouTube kanálu 5-Minute Crafts? Podívejte se! Tři jednoduché triky s houbičkou se můžou hodit i vám.

Zdroj: Youtube

Houbička je šikovnější, než jste mysleli

Houbičkou se můžete ohánět v kuchyni ale také koupelně. Do houbičky stačí z boku udělat nožem nebo nůžkami otvor, aby vznikla kapsa. Do houbičky pak můžete vložit kousky mýdla, které se už rozpadlo, ale chcete ho ještě dopoužívat. Výborně vám taková houbička s mýdlem pomůžete s mytím rukou třeba na zahradě, pokud bude dost pěkná, přírodní, může být bez problému použitelná i v pěkné koupelně. Mít mýdlo uvnitř houbičky se prostě hodí, nikde vám neměkne a při použití prostě stačí houbičku je namočit. Houbičku ale můžete požívat také jen k odkládání mýdla místo mýdlenky.

Stejným způsobem poslouží houbička i k drhnutí dlažby, obkladaček nebo třeba trouby a dalších spotřebičů. V takovému případě dejte dovnitř tabletu do myčky. Při používání ale nezapomeňte mít na rukou také ochranné gumové rukavice, protože tableta či prášek do myčky jsou velmi agresivní.

Jak poslouží houbička v lednici?

Proč dávat houbičku do lednice? Pokud bojujete v lednici s vlhkostí, může se vám houbička určitě hodit. Umístěte ji strategicky tam, kde se voda shlukuje a preventivně ji posypejte jedlou sodou, solí, případně podrceným aktivním uhlím. Díky tomu polapíte i případné nepříjemné pachy. Houbičku je samozřejmě nutné občas vyždímat.

Do mrazáku můžete dát houbičku namočenou do saponátu, ale uzavřenou v sáčku. Až bude dobře promrzlá, bude se vám hodit jako studený obklad na naražená kolena i nakopnuté prstíky na nohou.

Stejně promrzlá a v sáčku uzavřená houbička se dá také použít jako chladivá vložka do krabičky se svačinou, až se budete snažit v létě uchovat potraviny uvnitř déle chlazené.

V každém případě je houbička dobrý materiál. Kousek hmoty podobné molitanu se může hodit i v případě, když si chcete třeba odbarvit nehty. Jistě znáte malé uzavíratelné nádobky s houbičkou a odbarvovačem, kam stačí jen strčit prst a nehet třením o houbičku lehce odbarvit. Takový odbarvovač si můžete lehce vyrobit, jen mít správnou nádobku.

Čím menší tím lepší, ale i obyčejná malá sklenička od dětské výživy je dobře použitelná. Houbičku přeložte napůl a vmáčkněte do skleničky až na dno. Pak ostrým nožem nebo nůžkami odstřihněte část, která trčí ven a zalijte odbarvovačem na nehty. Jednoduché a praktické! Tedy pokud si lakujete nehty.

Související články

Zdroje: apartmentguide.com, purewow.com