Zdroje: lifehacker.com, www.wikihow.com

Nač použít houbičku se solí?

Každý máme doma houbičku na mytí nádobí a o soli platí to samé. K čemu ale použít tyhle dvě věci dohromady?

Zaprvé je to proto, že sůl je podle své hrubosti více či méně abrazivní, a proto se výborně hodí na čistění některých povrchů. Sůl navíc také dezinfikuje. Některé mikroorganismy a viry přímo likviduje, u jiných snižuje možnost jejich šíření.

Nejde však o prostředek natolik silný, že by mohl kuchyni či potraviny chránit před veškerými bakteriemi či viry, ale určitě ji můžete použít jako první pomoc. Když není nic jiného po ruce, nebojte se sůl použít nebo úklid zapomoci soli kombinujte s dalšími čisticími a desinfekčními prostředky.

Podívejte se, jak chytře použil houbičku a sůl autor tohoto kratičkého videa:

Zdroj: Youtube

Další použití soli v domácnosti

Sůl se však nepoužívá jen na očistu povrchů nebo lapání nadbytečné vlhkosti v ledničce, sůl pomůže také očistit špinavou houbičku.

Všichni víme, že tak dobře jako houbička vodu nasaje, stejně skvěle se do ní dostávají nečistoty a s nimi i bakterie. I když houbičku dobře vyperete v čisté vodě, mikroorganismy uvězněné hluboko uvnitř mohou takové koupeli jednoduše odolat.

Solná koupel přes noc pomůže houbičku nejen dezinfikovat, ale sůl také uvolní špínu a výsledkem je proto houbička znatelně čistší. Je to nesmírně jednoduchý způsob, který nevyžaduje víc než čtvrt hrnku soli a půl litru vody. Sůl rozmíchejte ve vodě a houbičku nechejte solný roztok natáhnout a máčet se v něm přes noc. Ráno pak stačí jen houbičku propláchnout vodou.

Sůl a praní prádla

Sůl je možné použít také na očistu téměř celé domácnosti. Doporučuje se i na praní prádla, pomáhá s jeho vybělením i ustálením barev. Vynikající výsledky budete mít také při čištění skvrn od krve. Znečištěnou látku napřed namočte do studené vody se solí a následně vyperte v teplé vodě s mýdlem nebo pracím prostředkem.

Na skvrny od plísní nebo rzi pomáhá také sůl, a to v kombinaci s citronem. Skvrny posypejte solí, potřísněte šťávou z citronu a jen jemně promněte do látky. Pak je nutné vystavit skvrny slunci. Výsledky jsou poměrně dobré, ale musíte si vybrat k čištění slunný den.

Související články