Ibišek má rád svoje místo

Ibišek (Hibiscus) z čeledi slézovitých pochází z tropů a subtropů asijského kontinentu. To samo předurčuje jeho požadavky k pěstování. Teplo a světlo jsou jeho základní životní nutností. Najděte mu stálé místo u okna v teple, ale bez slunečního úpalu. Je spokojený při pokojové teplotě mezi 18 – 28 °C se vzdušnou vlhkostí kolem 60 %. Proto používejte zvlhčovač, nebo jeho listy roste. Během zimních měsíců přeneste květináč s ibiškem do světlé místnosti s teplotou kolem 15 °C.

Jak správně pečovat o ibišek? Podívejte se zde:

Zdroj: Youtube

Zalévání a hnojení

Ibišek je žíznivá rostlina. Jeho substrát nesmí vyschnout. Přebytečnou vodu z podmisky vylejte, aby nedošlo k podmáčení. Mezi únorem a zářím dodejte ibišku každý týden hnojivo, které používáte například na balkonové květiny.

Aby to ibišku slušelo, stříhejte

Proskurník nasazuje květy na nových výhonech. Každoroční řez podporuje jeho bohaté květenství, zdravé výhony a listovou hmotu. Ideálním obdobím pro střih je jaro, tedy po zimním klidu. Řez provádějte při pokojové teplotě kolem 20 °C. Jedině tak rány budou mít možnost zaschnout a nedojde k možné infekci.

Pravidelný řez

Výhony sestřihněte alespoň o jednu třetinu, snese i o polovinu. Řez by měl být veden těsně nad uzlinou listů. Z uzliny začnou rašit nové výhony, které ponesou květy. Při stříhání pamatujte na to, aby byl tvar kompaktní a na pohled pravidelný.

SOS řez

Pokud se stane, že ibišek neprospívá kvůli napadení bakteriemi, plísněmi nebo viry, nevzdávejte to. Jako poslední možnost záchrany zvolte radikální řez. Tím zvýšíte šanci na jeho přežití. Pravidlo tohoto řezu spočívá v co nejrozsáhlejším odstranění nemocných částí rostliny. Odřízněte hlavní kmen až na jeho první větve. Všechny výhony odstřihněte, kromě těch nejníže narostlých. Protože se jedná o záchranný řez, můžete ho udělat i mimo období určené ke střihu.

Posilovací řez

Špatné nebo žádné květenství? Ibišek má řídký a slabý vzrůst? I tady pomůže radikální řez. Na rozdíl od SOS řezu provádějte postupné zastřihávání, které časově rozložíte na několik let. V prvním roce rostlinu seřízněte o třetinu a každý další rok stříhejte hlouběji. Posilovací řez je hotový, až je první větev hlavního kmene asi 6 - 7 cm nad zeminou. Následující střihy by měly být tvarovací a udržovací. Všechny tyto řezy se provádí po období zimního klidu.

Výchovný řez

U mladých rostlin se provádí výchovný střih. Jeho cílem je dosažení husté a pravidelné koruny. Jak tedy postupovat? První rok je nutné rostlinu zkrátit nejméně o polovinu. Všechny větvičky, které se kříží, odstraníte až u kmene ibišku. Každým rokem takto mladou rostlinu vychováváte, až má kompaktní a hustý habitus.

Rozkvetlého ibišku se dočkáte pouze tehdy, když se nebudete bát ve správný čas zasáhnout nůžkami.

Mějte na paměti

Někdy se stane, že i když se snažíte sebevíc, rostlině se nechce růst. Vina nemusí být na vaší straně. Na některé komerčně prodávané rostliny se používají chemická kompresní činidla, která zpomalují jejich růst. Důvodem je mnohdy dlouhá doba uskladnění a časový interval, než se rostlina dostane k zákazníkovi. Mějte proto s nově koupenými rostlinami trpělivost.

Související články

Zdroje informací: www.living.iprima.cz, www.youtube.com