[Komerční prezentace]

Výhodné designové vytápění

Konvektory využívají k distribuci tepla v místnosti cirkulaci vzduchu neboli konvekci, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu a chladný klesá k podlaze. Jelikož vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje. S výhodou se používají zejména v místnostech s velkými prosklenými plochami, kde díky zmiňované konvekci spolehlivě vytvoří pomyslný tepelný štít a zabrání tak přirozenému proudění studeného vzduchu do interiéru. Díky nízkému vodnímu objemu konvektory pružně reagují na změny v potřebě tepla ve vytápěné místnosti, čímž je docílena optimální teplota v interiéru za kratší dobu, než je tomu u klasických otopných těles. Důsledkem je úsporný provoz, zajišťující nižší spotřebu energie. Konvektorové systémy také produkují tzv. „bezpečné teplo“ o které se není možné spálit. Je možné je použít prakticky pro všechny zdroje tepelné energie, např. tepelná čerpadla, plyn, elektřinu, solární systémy, dřevo i biomasu.

Společnost KORADO na základě inovačního potenciálu připravila do svého výrobního programu nové lavicové konvektory KORALINE. Ty se vyrábí ve třech variantách, z nichž každá prošla technickým vývojem, který byl zaměřen především na nové výměníky a vyšší výkony. V pozadí nezůstávají ani inovace na straně designu – na výběr je z mnoha barevných variant provedení, typů dřevěných krycích desek, katalogových ale i atypických rozměrů, uchycení a připojení.

Lavicové konvektory s dřevěnou deskou KORALINE LDE a LDX prošly nejrozsáhlejší změnou vzhledu. Dřevěné desky vhodné k sezení spojují užitné vlastnosti s možnostmi odpočinku a relaxace. Další variantu lavicových konvektorů představuje KORALINE Exclusive LKX s hliníkovou mřížkou či ekonomická verze KORALINE Economic LKE s mřížkou raženou přímo v opláštění.

Technické parametry

ModelVýška tělesa lavice (mm)Šířka (mm)Délka (mm)Výkon (W)Max. provoz. přetlak
KORALINE Economic LDE / Exclusive LDX300, 450265, 3151 000-2 000721-3 5251,2 Mpa
KORALINE Exclusive LKX90-300 mm80-230600-3 000149-5 6701,2 Mpa
KORALINE Economic LKE90-300 mm130-230600-3 000149-5 6701,2 Mpa
ModelMaximální provozní teplotaMaximální povrchová teplotaZpůsob připojení
KORALINE Economic LDE / Exclusive LDX110 oC40 oCspodní, boční
KORALINE Exclusive LKX110 oC40 oCspodní, boční
KORALINE Economic LKE110 oC40 oCspodní, boční

Tyto konvektory pořídíte za velmi přijatelnou cenu, a to již od 3 133 Kč.

V sortimentu společnosti KORADO lze aktuálně volit z mnoha modelových řad – podlahové konvektory KORAFLEX, otopné lavice KORALINE, nástěnné konvektory KORAWALL, speciální fasádní konvektory KORASPACE a otopné výměníky KORABASE.

Kompletní sortiment konvektorů KORADO naleznete na www.korado.cz