Ani dírou, ani oknem: Psi a kočky mohou domů lézt vlastními dvířky
10. 11. 2018

Ani dírou, ani oknem: Psi a kočky mohou domů lézt vlastními dvířky

Blíží se zima, a právě v tomto období se mohou dvířka pro psy a kočky hodit nejvíce. Když svým čtyřnohým přátelům pořídíte vlastní vchod, budou moci procházet zamčenými dveřmi dle potřeby. A ani teplo neuteče.

Pokud musí pes zůstat doma sám, bývá mu lépe na zahradě – je na čerstvém vzduchu má více podnětů, zabaví se hlídáním svého teritoria. Zároveň však potřebuje ochranu před nepřízní počasí, a malí či krátkosrstí psi se budou za mrazivých dní potřebovat i zahřát. Není nutné budovat zateplené kotce, můžete jim umožnit vstup do domu vlastními dvířky, které bezpečnost objektu nijak neohrozí. Také pro kočky je možnost chodit si domů a ven dle potřeby ideální. Dvířka možná oceníte, i když budete doma – jakmile pes něco zaslechne, rád se vyběhne podívat ven, za chvíli chce zase zpět, aby byl s vámi. Nebudete muset chodit neustále otvírat dveře.  

Kočky se protáhnou velmi malými dvířky

Pes může domů kdykoli, zima ne

Šikovní kutilové si je mohou vyrobit, ostatní si mohou vybrat z celkem širokéBišonek si užívá svůj vlastní vchod do domu nabídky na trhu. Některá dvířka lze instalovat nejen do dveří, ale i do zdi. Rám bývá plastový nebo hliníkový, dvířka samotná (zvaná též flap) pak pevná nebo lehce pružná - těmi se našim čtyřnohým přátelům prochází velmi pohodlně. Pevná dvířka musí být lehce pohyblivá, aby je zvířata snadno odsunula a nadzvedla, a samozřejmě také lehká. Velmi užitečnou vychytávkou jsou magnety, umístěné na dolním okraji dvířek i rámu – zaručí dovření, a tudíž brání úniku tepla. K dostání jsou i zateplené typy dvířek, kde se o izolaci stará hned několik vrstev. Vchody pro domácí mazlíky bývají v decentních barvách a vzhled vchodových dveří nijak nenaruší.

Dvířka vybíráme podle velikosti psa, výrobce by měl uvádět, pro jakou výšku v kohoutku i hmotnost jsou dvířka určena. Dvířka pro malé psy jsou vhodná i pro kočky. Vhodná výška umístění záleží na délce nohou. Cena se odvíjí od velikosti, ale především od materiálu. Plastová pořídíte za pár stovek, hliníková již stojí kolem tisíci korun a výše. Do dveří by je měl instalovat zkušený truhlář.

Autor Jana Bucharová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: osmmínustři = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »

to jo

(VWPsQNubWgm.C95dVvbjcLj6Kvm.h74Vl), 21. 12. 2018, 21:17

to mame doma kocour tim leze

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS