Domácí perličková lázeň pro zdraví i pohodu
20. 11. 2018

Domácí perličková lázeň pro zdraví i pohodu

Perličkovou lázeň, která má blahodárné účinky na tělo i duši, si lze dopřát i doma. V bublinkovou se promění každá vana, do které vložíme speciální rošt nebo podložku. A koupel se promění v domácí lázně.

Lebedit si ve vaně plné horké vody je zvláště na podzim a v zimě jedním z nejoblíbenějších způsobů relaxace. Voda prohřeje celé tělo, ukonejší unavenou hlavu, odplaví stres. Ještě lákavější je spojit koupel s masáží ve vaně vířivé. Ta však patří mezi poměrně nákladné vybavení, navíc jí nemusí svědčit tvrdá voda. Velice příjemnou variantou je koupel perličková, bublinková, kdy tělo nemasírují proudy vody, ale vzduchu. Bublinky jemně, ale účinně prokrví pokožku, zmírní bolesti svalů i kloubů, uklidňují mysl. Můžeme si ji dopřát v každé vaně, pokud do ní vložíme rošt nebo podložku, která dovede vodu díky vháněnému vzduchu probublávat.

Bublinková lázeň odplaví únavu i stres

Co umí rošt pro perličkovou lázeň?

Nafukovací položky lze pořídit za pár set korun, ceny pevných roštů se již pohybují přibližně od deseti tisíc. Rozdíl v jejich kvalitě ceně odpovídá – nafukovací bublat umí, ale často vytvářejí spíše velké bubliny než mnoho drobných perliček, což je dáno i menším počtem otvorů. Problematičtější je také jejich čištění. Pevné rošty dovedou ve vodě vykouzlit pravou perličkovou lázeň, protože drobných otvorů je v nich nespočet. Intenzitu bublání lze regulovat, stejně jako hlavní proud směřovat do středu, na okraje nebo rovnoměrně. Velkou výhodou je předehřívání vháněného vzduchu, jinak voda poměrně rychle vychladne. Užitečná je rovněž funkce čištění, kdy po skočení koupele spustím program, který do roštu, umístěného již na suchu, vhání několik minut vzduch a odstraní tím poslední zbytky vody. Rošt lze poté pověsit na stěnu koupelny, nebo uložit do skříně.

Sůl a levandule, ideální kombinace do koupele

Sůl, vůně i bylinky

Relaxační i léčebný přínos bublinkové koupele lze spojit i s účinky léčivých rostlin, vůní a solí. Ať už do vody přidáme nálev z levandule nebo heřmánku, sůl z mrtvého moře nebo růžovou himalájskou, nebo kápneme pár kapek své oblíbené rostlinné silice, jejich příznivé působení se v perličkové lázni ještě znásobí.

Autor Barbora Pipová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: třiplusdva = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS