Například pisoár Vila SLP 37 s radarovým splachovačem od společnosti Sanela umí účinně splachovat jen jedním litrem vody. Běžná toaleta potřebuje 6 l, má-li dělené splachovací tlačítko, pak 3 l na každé spláchnutí, přičemž spočítáme poměr mezi malou a velkou potřebou během dne a úspora bude rázem zřejmá. Pisoár má navíc automatické splachování, tudíž nemusíme pokaždé osahávat tlačítko.

Radarový splachovač pisoáru

Na veřejných toaletách se zpravidla používá čidlo, které reaguje na pohyb před pisoárem. V koupelně by to mohlo vadit, neboť se před ním pohybujeme i v jiných případech, proto raději zvolíme takzvaný radarový splachovač, který sleduje hladinu kapaliny v pisoáru. Když se rozvlní a ustálí, splachovač spláchne. Dobrý je i poklop s brzdou při uzavírání, jak to známe u moderních záchodových prkének. A když to půjde, instalujeme poblíž rohové umývátko z téže dílny.

Bidet současnosti

Pro bidet potřebujeme místo navíc, když je ale součástí toalety, dostaneme jej i do menší koupelny. A protože jsme ve století elektroniky, využijeme všechny její vymoženosti. Nasměrujeme trysku pro ostřikování intimních partií přesně tak, jak potřebujeme, nastavíme tlak a teplotu vody (33, 36, 39 °C) a poté i teplotu vzduchu pro osoušení (40, 50, 60 °C), a to vše dálkovým ovladačem. Nastavit lze i LED osvětlení: buď může svítit nepřetržitě, pouze po dobu užívání, což zaznamená zapnutí v okamžiku, kdy se přiblížíme, nebo pouze v noci - anebo vůbec. Brzděný poklop záchodového prkénka a dokonalé splachování i s velmi nízkou spotřebou vody jsou samozřejmé, stejně tak zaoblené tvary a hladké povrchy kvůli snadnému čištění, respektive nesnadnému znečišťování. Takový je klozet In-Wash Inspira od Roca. A co podmínky po instalaci? Žádné zvláštní, potřebujeme jen vodovod a odpad jako u běžných toalet a navíc jen napojení na elektroinstalaci bytu.