Nejlepší křeslo je houpací
23. 11. 2018

Nejlepší křeslo je houpací

Mírné houpání uklidňuje, a to nejen děti. Houpací křeslo je skvělý vynález, který dopřával odpočinek už našim prababičkám, a oceníme ho i dnes. Jednoduše geniální „wellness“ nábytek může mít mnoho podob.

Stačí se pár minut pohupovat v houpacím křesle a pocit pohody se téměř zaručeně dostaví. Čtení knížky, večerní povídání, meditování i odpočívání je v něm neskonale příjemné.

Houpací křeslo zlepšuje náladu

Houpací křeslo je také výrazným doplňkem, kouskem nábytku, který zaujme na první pohled a učiní interiér zajímavějším i útulnějším. Vyberte si takové, které se k vám i pokoji dokonale hodí a poté ho nechejte vyniknout, je škoda ho zasunovat do kouta. Bývá také lehké, a tak si jej můžete přenést na balkón, terasu i zahradu. 

Klasické tvary houpacího křesla se nikdy neokoukají

Elegantní klasika

Pokud byste si tento kousek nábytku rádi užívali v jeho původní, dokonalé a elegantní podobě, ale klasické houpací křeslo po babičce nemáte, nevadí. Stejný model lze pořídit i dnes, vyrábí ho například i česká firma Ton (asi každý zná legendární židle tonetky z jejich produkce). Klasická houpací křesla se pohupují díky ladným křivkám, přitom jsou vyrobena ze dřeva. Bývá to dřevo bukové, které se vkládá do páry o teplotě 100 °C.  Takto připravené ho pak zruční ohýbači vkládají do forem, které změní tvar dřeva do fascinujících tvarů, ale přitom nepoškodí jeho strukturu ani pevnost.

Moderní houpací křeslo

Nové variace na houpání

Obliba houpací relaxace vedla ke vzniku mnoha podob houpacích křesel. Můžete si vybrat křeslo ratanové, čalouněné s houpacími nožkami, vyplétané z vodního hyacintu, moderní minimalistické z kovu a látky či koženky, anebo křeslo závěsné, které se upevní ke stropu nebo do stojanu.

Houpací křeslo krásně doplní interiér

Při výběru křesla je třeba dbát na nejvyšší doporučenou nosnost – pokud ji houpající se člověk překračuje, křeslo nejen trpí, ale také začne vrzat, což slastný odpočinek narušuje.

Autor Jana Bucharová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: devětpluspět = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »
PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS