Stínící prvky mohou být nejen účelné, ale i krásné
25. 2. 2017

Stínící prvky mohou být nejen účelné, ale i krásné

Zima končí, den se prodlužuje a do oken se nám začíná vracet slunce. Pusťte ho dovnitř, aby vám prohřálo interiér a rozehrálo krásnou hru stínů se světly, ale nedovolte mu, aby vás ráno budilo.

Rozhodujete se doplnit interiér o žaluzie či rolety a nebo vám už ty původní dosloužily? Nabízíme vám hlavní trendy letošní sezony: vrstvení a kombinování různých materiálů a hra se stíny. 

Rolety mohou být atraktivním bytovým doplňkem.


Hra se stíny

ŽaluzieJemná hra stínů vytvoří v interiéru poutavý živý detail. Ideální je vhodně zkombinovat venkovní a vnitřní zastínění tak, abychom v případě potřeby mohli dosáhnout úplného zatemnění a při běžném provozu mohli jednotlivé prvky střídat.

V interiérech hrají prim dekorativní japonské stěny. Jsou vyrobeny z barevně a tvarově stálých textilií. Můžete si vybrat z nepřeberné škály odstínů a dekorativních vzorů nebo je možné zvolit designové průsvitné a poloprůsvitné látky. Působí ležérně a romanticky, navíc se oproti vnitřním žaluziím snadněji udržují.

Japonské rolety

Zajímavým řešením jsou žaluzie plissé tvořené ze skládané látky. „Oproti běžné roletě má tento systém výhodu, že lze pohybovat s horním či spodním profilem, což umožní vytvořit stínicí pruh látky v libovolné části okna,“ vysvětluje odborník na stínící systémy z opavské společnosti ISOTRA Jan Žižlavský.

Plissé žaluzie můžeme stahovat nahoře nebo dole.

Barvy přírody: letos netradičně

Trendy letošní sezony hovoří jasně – obklopte se barvami inspirovanými přírodou. Oblíbené uklidňující zemité, šedé a mléčné odstíny kombinujte s výraznými barvami minerálů, jako je topaz, turmalín či ametyst a metalické povrchy. 

Letos se těší oblibě přírodní barvy.

Moderní technologie

Hitem posledních let je kombinování vnitřního zastínění s venkovními roletami a žaluziemi, které zajistí ideální světelnou i tepelnou pohodu v bytě po celý rok, v každou denní dobu.

Vhodně zvolená roleta je atraktivní součástí interiéru.

„Patříte-li k milovníkům nových technologií, můžete světlo řídit přes iPhone, iPad nebo osobní počítač z pohodlí domova. Díky nastavení centrálních funkcí zatemníte či prosvětlíte všechny místnosti najednou, nebo okna v jednotlivých pokojích,“ říká Jan Žižlavský. Automatické ovládání stínících prvků zajistí, aby se vytahovaly nebo sklápěly v určitou hodinu, reagovat však může také podle počasí.

Autor Radka Páleníková.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: šestmínuspět = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »

Zastínění balkonu

(sbokQMQ6jYmLfYsVVt%B994uK7N_), 27. 2. 2017, 15:36

Prosím o radu, mám zasklený balkon, je na jihozápadní stranu, tudíž od oběda nesnesitelné vedro.Zasklít jsem jej nechala kvůli holubům, kteří balkon neustále znečišťovali. Na balkoně mám běhoun, stůl, židle, ale posezení je nemožné.Uvažovala jsem o nalepovacích foliích,ale uvítala bych i jinou radu.Kamárádka si nechala namontovat žaluzie, ale protože bydlíme v 10.patře, vítr s nimi lomcoval.Máte-li někdo nápad napište mně jej.Díky.

RE: Zastínění balkonu

(w.GBQMQ6jYmKCdh6jWmLf1), 29. 6. 2017, 15:45

Ahoj,
kvalitní stínící prvky najdeš na zaluzie24.com. Já jsem si vybral.

Petr

RE: Zastínění balkonu

(sbokQMQ6jYmLfYsVVt%B994uK7N_), 29. 6. 2017, 17:03

za doporučení děkuji,určitě si taky vyberu

PředchozíDalší
Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2019. Autorská práva vykonává vydavatel.
Jakékoli užití části nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým)
i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno. ISSN: 1805-9465.

© 2019 VIZUS | Používáme redakční systém Vizus CMS