obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

IP Polná srovnává ceny nových oken a zateplení zdí nebo stropu v domě

Přituhuje! Nejen venku, ale i na účtech. Každou zimu z nedostatečně izolovaných domů utíká nevyužité teplo za desítky tisíc korun. Vyúčtování pak přináší nepříjemná překvapení.

[Komerční prezentace] 

Je dobré si sednout a zamyslet se, co dělat s vysokými platbami za energie na vytápění. 

Módní trend: izolace domu

Izolování domu není pro vás zajisté nic nového. Již několik let se s ním setkáváte, buď v rámci svých vlastní oprav domu nebo v médiích. Trh nám nabízí několik technik a druhů. Můžete zateplit fasádu, vyměnit okna, dveře nebo zateplit strop. Všechny tyto metody vám samozřejmě zajistí dostatečnou úsporu nákladů, ale my se podíváme na to, jaká ta úspora může být.

Výměna oken představuje nejhorší poměr návratnosti investice vůči ostatním způsobům zateplení. Výměna oken představuje nejhorší poměr návratnosti investice vůči ostatním způsobům zateplení. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Modelový dům

Přízemní RD 8,0x12,0 m, zastřešený sedlovou střechou (tedy s půdou), s uvažováním obvodového zdiva z plných cihel tl. 450 mm, podlaha na terénu škvárobeton s izolací 50mm polystyrenu, okna dřevěná zdvojená (plocha oken + dveří 15 m²) , strop k půdě trámový, bez izolace.


Zateplení zdí

Výměna oken a dveří

Zateplení stropu

Investice v Kč

163013

104075

47599

Roční úspora energií v Kč

14774

2867

11731

Návratnost investice

11 let

36 let

4 roky

Pozn.: Úspory ročních výdajů za energie jsou spočítány průměrně s ohledem na různé typy vytápění domu.

A jak vychází procentuální srovnání úspor ročních výdajů za energie podle typu rekonstrukce?

Zateplení zdi (obvodových stěn domu)

34 %

Výměna oken a dveří

7 %

Zateplení stropu pod půdou

27 %

První tabulka ukazuje, jaké jsou pořizovací náklady na jednotlivé typy zateplení domu a jaká je jejich návratnost vzhledem k úspoře výdajů za vytápění. Vidíte, že nejlépe vychází izolace stropu, jak na cenu, tak návratnost v letech.

Izolace fasády přináší vysokou úsporu za otop, ale je velmi nákladná. Izolace fasády přináší vysokou úsporu za otop, ale je velmi nákladná. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Izolace fasády také přináší velkou úsporu ročních výdajů za otop, což je zřejmé z celkového porovnání v procentech. Ale bohužel jde o velmi nákladnou položku v rodinném rozpočtu a ne každý si může takovou opravu dovolit. Zateplení stropu nabízí snadné, levné, efektivní a okamžité řešení.

Vločky, které zateplí dům pod střechou

Představte si, sedíte v klidu obývacího pokoje, sledujete oblíbený pořad, a než skončí, máte zateplený rodinný dům. Zní to jako pohádka.

Minerální foukaná izolace Magmarelax dovoluje díky jednoduché aplikaci zateplovat bez nenarušení domácí pohody.

  • Není třeba žádné stavební povolení,
  • nevzniká žádný nepořádek,
  • nic neobtěžuje obyvatele domu nepříjemným hlukem.

Zateplení stropu představuje nejlepší poměr mezi vynaloženými náklady a úsporou za otop. Zateplení stropu představuje nejlepší poměr mezi vynaloženými náklady a úsporou za otop. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jemné vločky foukané izolace zaplní nepřístupná místa a dutiny ve stropě. Stačí jen natáhnout hadici z přistaveného auta před domem a vše je za několik hodin hotovo. Změnu tepelné pohody pocítíte okamžitě. Teplota v místnostech se zvýší až o 5 stupňů a to už je pěkně znát!

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nemusíte čekat na novou stavební sezonu. Jedna z velkých výhod systému Magmarelax je, že se dá aplikovat celý rok.

Vše pro zdraví

Systém Magmarelax® Eco patří mezi prvotřídní tepelněizolační materiál. Tato minerální izolace je vyrobená na bázi skelných vláken a neobsahuje žádná ropná pojiva. Magmarelax Eco je plně hypoalergenní, a proto je ideální do rodin s dětmi.

Magmarelax Eco je plně hypoalergenní, a proto je ideální do rodin s dětmi. Magmarelax Eco je plně hypoalergenní, a proto je ideální do rodin s dětmi. Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nadělte si úsporu!

V případě zájmu se můžete obrátit na společnost IP Polná. Její pracovník vás co nejdříve kontaktuje, aby dohodl termín schůzky, prohlédl dům, ukázal úniky tepla, nabídl optimální řešení a provedl předběžnou kalkulaci. A to vše zcela zdarma.

Podívejte se na www.mojeizolace.cz, kde máte možnost shlédnout videa z realizací, seznámit se s materiálem, variantami zateplení stropu a přečíst si i řadu referencí.

Zateplete za 3 hodiny! Zateplete za 3 hodiny! Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Firma Izolace Polná staví na 20leté tradici; realizovala více než 18 000 zateplení. „Úspora našeho zákazníka je na prvním místě!“ zdůrazňuje společnost ve své obchodní strategii a doporučuje aktuální podzimní nabídku:

 „Nenechte si ujít bonus a získejte slevu 20 % na systém Magmarelax!

Akční letáky