Většina lidí při snaze dostat kečup z lahve dělá chyby, poněvadž netuší, že to jde i jinak. Podle odborníků z firmy Heinz existuje velmi jednoduchý a efektivní způsob, který zajistí, že kečup z lahve dostanete vždy bez problémů.

Zapamatujte si proto následující metody, jak správně dávkovat kečup, abyste si příště užili své jídlo bez zbytečného nepořádku na talíři i kolem něj.

Jak správně dostat kečup ze skleněné lahve? Podle firmy Heinz přesně takto:

Optimální dávka kečupu

Firma Heinz nedávno prozradila jedno ze svých tajemství, a to jak dostat správné množství kečupu z plastové lahve hned na poprvé. Namísto toho, abyste lahev po celou dobu dávkování museli mačkat, stačí jednou stisknout boky lahve, načež se kečup začne sám dávkovat. Tímto způsobem vám tak plynule vyteče ideální porce kečupu.

Dávkování pod správným úhlem

Úhel, pod kterým držíte skleněnou lahev, má zásadní vliv na tok kečupu. Doporučuje se držet lahev pod úhlem 45 stupňů vůči talíři či jídlu. Tento úhel umožní gravitaci pracovat ve váš prospěch, čímž vám zajistí plynulé vytékání kečupu.

Pokud lahev držíte příliš svisle, může se kečup vylít nebo začít stékat po okrajích lahve a způsobit tak nepořádek. Při příliš nízkém úhlu zase nemusí kečup vytékat vůbec.

Poklepání na ideálním místě

Na hrdle skleněné lahve kečupu Heinz naleznete číslo 57, které označuje ideální místo, kde byste měli na lahev poklepat, aby kečup vytekl plynule. Poklepáním na toto místo totiž vytvoříte vibrace, které pomohou kečupu snadněji vytékat. Díky tomu si můžete snadno nadávkovat kečup, aniž byste s ním museli jakkoliv mávat ve vzduchu.

Trik s pomocí brčka

Jedním z méně známých, ale velmi efektivních triků pro dávkování kečupu, je za pomoci obyčejného brčka. Tento jednoduchý trik může výrazně usnadnit vytékání kečupu z lahve, zejména když se zdá, že kečup v ní ztuhnul.

V takovém případě si proto vezměte brčko a vložte jej do lahve tak, aby jeho konec dosáhl až na dno. Brčkem se pak dostane do lahve vzduch, který pomůže uvnitř uvolnit podtlak a kečup tak začne snáz vytékat.

Efektivní vrtulová metoda

Míváte problém dostat z lahve všechen kečup? Na to však existuje jednoduchá metoda, která zajistí veškeré vytečení kečupu bez zbytečného plýtvání. Stačí lahev pevně uzavřít, vzít ji za dno a točit s ní celou rukou kolem dokola jako vrtule. Tento trik využívá gravitaci a odstředivou sílu, které dostanou všechen kečup do hrdla lahve.

Související články

Zdroje: huffingtonpost.co.uk, toprecepty.cz, adbz.cz