Ne každá má to štěstí mít krásně vlnité vlasy, aniž by musela cokoliv dělat. Mnohdy si je ženy upravují pomocí elektrických přístrojů, které působí na vlasy vysokými teplotami. Při jejich častém používání se ale vlasy poškozují, čímž dochází k jejich vysušení, třepení a lámání. Zapomeňte na tento špatný způsob tvorby loken a vyzkoušejte raději jednoduchý trik s ponožkami, který lokny vytvoří snadno za vás!

Jak správně namotat vlasy na ponožky můžete vidět ve video návodu na YouTube, na kanálu Alina Shmidt:

Zdroj: Youtube

Vlnité vlasy až po vykoupání

Pokud chcete mít vlnité vlasy, aniž byste použily vysokoteplotní nebo chemický prostředek, musíte si je nejdříve umýt běžným způsobem. Vlasy poté vysušte ručníkem, abyste z nich dostaly přebytečnou vodu. Následně přichází nejdůležitější část, a to správné zamotávání vlasů. Jakmile to budete mít hotové, stačí už jen vyčkat, dokud vlasy zcela neuschnou. Po rozpletení se pak můžete radovat z nádherných vln, které vám zabraly jen pár minut vašeho času.

Ponožky v hlavní roli

Vlnité vlasy s pomocí ponožek může mít kterákoliv žena, nehledě na to, jak dlouhé má vlasy. Je zde však několik faktorů, které byste měly mít vždy na mysli. Čím tlustší ponožka, tím větší budou výsledné vlny. Na delší vlasy použijte také delší ponožky a na kratší postačí zase kotníkové ponožky. Jestliže máte vlasy hustší, připravte si ponožek víc.

Namotávání vlasů

Ještě mokré vlasy rozčesejte hřebenem a rozdělte na několik částí. Poté přiložte ponožku co nejblíže k hlavě, k prameni a připevněte ji sponkou. Následně rozdělte pramen na další dva, kterými střídavě obmotávejte ponožku kolem dokola. Jakmile namotáte celý pramen, zagumičkujte konečky k ponožce a odstraňte sponku, která ponožku celou dobu držela. Nakonec můžete namotaný pramínek stočit k hlavě do malého drdolu a koncem obmotané ponožky ho připevnit tak, že bude celý pramen schovaný. Stejně tak postupujte i se zbylými prameny.

Zaplétané copy

Jestliže byste chtěly raději menší vlnky, můžete si mokré vlasy splést do copu nebo do jednotlivých copánků. Zde pak platí pravidlo, že čím více budete vlasy utahovat, tím budou více vlnitější. Pokud chcete mít vlnité vlasy i u hlavy, upleťte si francouzské copy a konce copánků opět zagumičkujte. Nejlepší je jít s copánky spát a ráno si je rozplést.

Související články

Zdroje: tetadrogerie.cz, nejlepsi-rady.cz, marianne.cz