Pokud už vás nebaví trávit hodiny drhnutím zbytků potravin ze struhadla, zkuste využít účinné metody, které vám tuto činnost dokonale usnadní. Velice snadno si vystačíte s ingrediencemi, které máte zcela jistě doma.

Jak jednoduše vyčistit struhadlo? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Cooking Light:

Zdroj: Youtube

Základem je okamžitá očista

Jestliže se nechcete vystavit zaschnutí ulpívajících zbytků potravin na struhadle, neodkládejte jeho čištění na později, ale udělejte to ihned po jeho použití. Díky tomu si totiž usnadníte spousty další nepříjemné práce. Pokud je potřeba, nechte chvíli struhadlo odmočit v teplé vodě a pak jej houbičkou nebo kartáčkem omyjte pod tekoucí vodou.

Gel na nádobí a sůl

Vyzkoušet můžete i dokonalou metodu, kdy smícháte v misce 2 až 3 polévkové lžíce soli s trochou gelu na mytí nádobí. Obě ingredience náležitě promíchejte, naneste směs na kartáček a pár tahy struhadlo přejeďte. Pokud jsou nánosy zaschlé, naneste směs na zanešené plochy a nechte pár minut působit. Nakonec nádobí opláchněte pod tekoucí studenou vodou.

Citron s gelem

V současné době je hitem sociálních sítí i čištění struhadla pomocí čerstvého citronu. Stačí jej rozkrojit na dvě poloviny a na vnitřní stranu jedné z nich kápnout pár kapek gelu na mytí nádobí. Citron poslouží nejen místo houbičky, ale zároveň díky obsaženým látkám rychleji rozpustí nalepené a nežádoucí nánosy.

Pasta z jedlé sody

S jednoduchou údržbou struhadla vám pomůže i oblíbená jedlá soda. Smíchejte ji v mističce s pár kapkami vody a umíchejte si z ní hustou pastu. Natřete ji na struhadlo, které postavte do dřezu a následně postříkejte pomocí rozprašovače jablečným octem. Nakonec omyjte v teplé vodě houbičkou a opláchněte v čisté studené vodě.

Tip na závěr

Aby vám šlo strouhání pěkně od ruky, je potřeba ho mít nejen vždy naprosto čisté, ale i řádně ostré. Velice dobrým pomocníkem vám bude v tomto případě alobal. Zmačkejte ho do kuličky, kterou přejíždějte rovnými tahy po břitech ve směru, kterým strouháte.

Související články

Zdroje: , www.ceskatelevize.cz, www.merrymaids.com, www.aazdravi.cz