Není nad krásně a dlouho voňavé čisté ručníky, které jsou stále na dotek jemné. Někdy se však stává, že nelibě páchnou už když je vyndáváte z pračky a po uschnutí jsou tuhé. Jak na tuto situaci jednoduše vyzrát?

Jak docílit, aby vaše prádlo bylo po vyprání co nejdéle voňavé, se dozvíte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Vyrobte si čisticí osvěžovač na prádlo

Pokud vaše ručníky nejsou po vyprání zcela podle vašich představ, možná neperete ručníky tak, jak byste měli. V případě, že se vám to stane, máme pro vás tip, jak můžete takové ručníky rychle oživit. Pokud jsou však vaše ručníky v dobré kondici, můžete jim tímto osvěžovačem jejich vůni i prodloužit.

Přidejte do 100 ml vaší oblíbené aviváže 1 kávovou lžičku jedlé sody a zalijte 300 ml horké vody, soda se lépe rozpustí. Roztok dobře promíchejte a nalijte do lahve s rozprašovačem. Směs pak jednoduše nastříkejte na ručníky. Díky obsažené sodě pohltí veškeré nepříjemné pachy a aviváž jim dá tu správnou vůni. Tento čisticí osvěžovač můžete použít i na záclony, závěsy nebo oblečení.

Jak správně prát ručníky?

Když budete prát ručníky správně, předejdete mnoha dalším nesnázím, které je mohou i poškodit. Vždy byste měli prát ručníky po 1 až 2 týdnech používání. Ručníky perte vždy samostatně, maximálně k nim můžete přidat utěrky. Běžné oblečené stačí prát na 40 stupňů, kdežto ručníky potřebují prát na vyšší teploty, abyste se spolehlivě zbavili bakterií v nich.

Ručníky vyžadují řádné máchání

Pokud chcete mít ručníky jemné a příjemné na dotyk, nikdy neopomeňte zapnout i program s dlouhým mácháním. Ve vláknech tak nezůstanou žádné zbytky pracího prášku, které jsou nebezpečné nejen pro kvalitu vyprané tkaniny, ale i pro vaši pokožku.

Vyhněte se používání aviváže

Ve chvíli, kdy při praní ručníků použijete aviváž, dojde bohužel k opačnému efektu tkaniny. Ručníky by měly být stále savé, ovšem právě aviváž obalí vlákna natolik, že svou savost ztrácejí. Navíc se mají vlákna k sobě tendenci slepovat, což způsobuje později to, že začínají zapáchat.

Jak mít ručníky jemné a vydezinfikované?

Namísto aviváže přidejte do bubnu pračky během praní osušek 250 ml octa a stejné množství jedlé sody. Jedlá soda tkaninu nejen vybělí, ale zároveň neutralizuje pachy a také ji vydezinfikuje. Díky octu budou zas vlákna ručníku jemná. Nemusíte se obávat octového zápachu, ten zmizí při máchání a sušení, a to nejlépe na čerstvém vzduchu.

Službu vám udělá i citron

Citron je skvělý prostředek, který prádlo nejen provoní, ale i vybělí. Proto se hodí především na bílé ručníky. Na jeden prací program postačí 100 ml citronové šťávy.

Zdroje: www.svetkreativity.cz, www.prima-receptar.cz, www.hobby.blesk.cz

Nejvzácnější psí plemena na světě

Zdroj: Youtube