Víte, jak nabíjet mobil?

Myslíte, že umíte správně nabíjet chytrý telefon? Záleží na tom, kolik vám je let. Překvapivě, ale logicky, to mladší generace dělá lépe než mnozí čtyřicátníci. A hned si také povíme proč.

Podívejte se na příspěvek z YouTube kanálu Magog, kde vám autor velmi pěkně vysvětlí, v čem je problém. Proč bylo nabíjení telefonů jiné než dnes a jak by se to mělo dělat správně.

Zdroj: Youtube

Mobily umí lépe nabíjet mladí, nezatížení vývojem!

Přesně tak! Nabíjení telefonů má u moderních smartphonů docela jiná pravidla, než to bývalo u starých dobrých Nokií 3310, které si jistě ještě mnozí vybaví. Pravdou ale také je, že chytré telefony se objevily nedlouho po roce 2000, a že jsme tedy dost zaspali, když stále nabíjíme mobily špatně už přes dvacet let.

Takže už to tak nedělejte. Nabíjejte, když se váš mobil dostane na 15 či 20 % baterky a ideálně ukončete nabíjení na 85 %. Některé mobily mají v nastavení omezení maximálního nabíjení, takže se nabíjení zastaví při dosažení zvoleného množství procent. U levnějších nebo starších telefonů si můžete stáhnout aplikaci, která to také umí také zařídit.

Mobile World Congress začíná už dnes

Asi vás nepřekvapí, že baterie, a nejen do telefonů, jsou nyní pod drobnohledem a cílem mnoha výzkumných týmů a organizací. Nejen produkce energie, ale s ní úzce související ukládání se stalo obrovským byznysem, který může dramaticky ovlivnit vývoj veškerých „elektro věcí“. I solární energii by bylo vhodné někam ukládat, baterky jsou nutné do koloběžek, kol i automobilů a nejinak je to se stále náročnější elektronikou včetně chytrých telefonů.

Už dnes, čili 4.března 2024, proběhne ve španělské Barceloně čtyřdenní Mobile World Congress, kde bude jistě řeč o bateriích a legislativě, která upravuje jejich používání, respektive především likvidaci.

Na světlo světa se totiž derou noví producenti s velmi zajímavými myšlenkami a prototypy. Čínský výrobce Honor představil na trhu svůj chytrý Magic 6, který se nabije už za 40 minut a startup Betavolt Technology na začátku tohoto roku předvedl nukleární baterii o velikosti mince, která může napájet telefon po dobu 50 let.

Zajímavé! Těžko ale říci, jestli právě toto je směr, kterým se chce, může nebo bude vývoj ubírat. Nicméně s nukleární baterkou byste nemuseli řešit nabíjení ani kabely.

Související články

Zdroje: mail.com, techxplore.com