Zdroje: www.prevention.com, prima-receptar.cz

Bylinky proti komárům

Inspirujte se, vyzkoušejte a namíchejte tu nejlepší kombinaci pro vás! Kdo ví proč, komáři i další hmyz se nechovají všude stejně a některé vyzkoušené triky na ně prostě neplatí. Nezbývá, než být se zkoušením bylin trpěliví a pustit se do výroby té nejlepší směsi. Podívejte, jaké triky radí TOP věci do 2 minut.

Zdroj: Youtube

Kterými bylinkami odradit komáry?

Bylinky mohou být sice účinné, ale absolutně nejsilnější, co z nich můžete dostat, jsou esenciální oleje. Koncentrovaná vůně olejíčků z bylin, která se nachází jen v několika kapkách, hravě nahradí celý pugét květin. Aby byla vaše směs účinná, musíte však znát ty nejlepší bylinky, které vám mohou nabídnou repelentní vlastnosti.

Používání esenciálních olejů z bylin

S komáry vám pomůže levandule, citronela, máta, eukalyptus, tymián nebo rozmarýn. Tyto bylinné esenciální oleje lze použít několika způsoby. Hodí se do aroma lamp a difuzérů, ale zředěné minerálními oleji nebo alkoholem či krémem také jako repelent pro osobní ochranu před dotěrným krvežíznivým hmyzem.

Pokud ředíte esenciální oleje alkoholem, krémem nebo třeba dětským olejíčkem, aby byla tekutina bezpečná pro použití na kůži, esenciální oleje mohou tvořit pouze maximálně 3 % z tekutiny.

Do aromalamp můžete vyzkoušet kombinaci levandule a citronely, máte-li náladu na svěží, ale relaxační vůně. Mátu a eukalyptus použijte nejen proti komárům, ale také pokud potřebujete protáhnout i vaše dutiny. Tymián s rozmarýnem pomohou pro zbystření a pohodu.

Oba esenciální oleje se přidávají ve stejném množství, v praxi zhruba 10 kapek od každé do 50 ml vody. Pokud chcete dál experimentovat, vyzkoušejte kombinace se šalvějí, meduňkou nebo skořicí.

Související články