Mrazy udeřily naplno, a tak nejeden řidič musí několikrát denně stále dokola likvidovat námrazu na sklech skla u auta. Nejde o moc zábavnou činnost, a navíc je u ní poměrně zima, a i přes rukavice často zebou prsty. Jak se těmto nepříjemnostem snadno vyhnout a odstranění námrazy si zjednodušit? Vyzkoušejte některý z uvedených tipů.

Jak rychle odmrazit čelní sklo se podívejte v tomto YouTube videu na kanále Phone Repairs UK: 

Zdroj: Youtube

Sáček s teplou vodou

Tento odmrazovací tip se stal poslední dobou hitem internetu a je naprosto jednoduchý. Nikdy při něm však nevyužívejte horkou vodu, to byste si skla automobilu mohli i poničit. Důležitý je totiž rozdíl teplot. Jestliže je venku -20 stupňů Celsia a sklo polejete vodou o teplotě 40 stupňů, je teplotní rozdíl celých šedesát stupňů a v takovém případě riziko poškození skla skutečně hrozí. Nejprve odstraňte z vozu všechen případný sníh a posléze namrzlé plochy pomalu přejíždějte igelitovým sáčkem naplněným teplou vodou.

Osvědčená směs našich dědečků

Vyzkoušet můžete také trik, který využívali už naši dědečkové. Stačí si vyrobit jednoduchou domácí směs, kterou máte hotovou bleskem. Do plastové lahvičky s rozprašovačem nalijte ½ l vody, 200 ml obyčejného octa a asi 2 polévkové lžíce obyčejné kuchyňské soli. Veškeré ingredience řádně promíchejte a máte hotovo.

Důležité je však umět rozmrazovací roztok správně použít. Sklo byste měli tímto roztokem ošetřit již večer, dokud je čisté a bez námrazy. Zanechá na skle ochranný film, který vám ráno po dalším nastříkání usnadní odstranit ledovou krustu. Po chvilce působení stačí jen sklo setřít. Pokud je námraza jen slabá, zvládnou setření i stěrače, které díky večerní aplikaci roztoku nejsou přimrzlé.

Pomůže i směs s alkoholem

Stejně tak můžete nastříkat okna automobilu směsí vody a alkoholu, výsledek bude stejný jako ve výše uvedeném případě. Tekutiny smíchejte v poměru 1 díl vody a 2 díly alkoholu.

Funguje i cibule

Předejít nepříjemným námrazám je možné i pomocí cibule. Stačí, když večer potřete skla polovinou syrové cibule a zamezíte tak vzniku případné námrazy.

Účinná prevence?

Pokud se chcete námraze naprosto vyhnout, přikryjte čelní sklo kartonem, prostěradlem nebo dekou. Pořídit si můžete i ke koupi dostupné krycí fólie. Myslete však na to, že je dobré mít do čeho namrzlou tkaninu uschovat, abyste neměli v autě posléze mokro.

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.garaz.cz, www.autoforum.cz