Bědujete nad rozlitým červeným vínem na koberci? Raději neztrácejte čas a jednejte co nejrychleji. Stačí sáhnout po osvědčených domácích prostředcích, které je dokonale zlikvidují. A některé z nich vás možná i překvapí!

Jak odstranit skvrny od červeného vína se podívejte na tomto YouTube videu na kanále ehowhome: 

Zdroj: Youtube

Rychlost rozhoduje

Držte se vždy zásady, že je nejlepší jednat co nejrychleji a odstranění skvrn zbytečně neodkládejte. Pokud začnete ihned, máte mnohem větší šanci zbavit se případných trvalých následků. Pokud skvrna zaschne, naděje na dokonalé čištění se o něco snižují.

Víno odsajte

Jako první pomoc lze skvrnu polít minerálkou a víno tak naředit. Následně pomocí papírového ubrousku odsajte co největší množství rozlitého vína. Ubrousek na skvrny jen přitlačujte, nikdy jím netřete. Ve výsledku byste skvrnu jen zvětšili a víno vpravili ještě více do tkaniny. Pak skvrnu vyčistěte některým z následujících tipů.

Bílé víno

Pokud máte na koberci skvrnu od červeného vína, použijte k jeho likvidaci víno bílé. Je to jednoduché a výsledek je vždy dokonalý. Nalijte bílé víno na červené, které jeho barviva rozpustí. Nakonec místa očistěte ubrouskem a vyperte či přetepujte.

Kuchyňská sůl a jedlá soda

Výborně funguje na likvidaci skvrn od červeného vína i obyčejná kuchyňská sůl. Jakmile víno ze skvrny odsajete, posolte ji a nechte působit i několik hodin. Sůl vytáhne většinu vlhkosti i barviva. Následně sůl odstraňte a koberec vyperte nebo dočistěte běžným způsobem. Na podobném principu likviduje rozlité červené víno i jedlá soda.

Citronová šťáva

Zcela jistě můžete využít i sílu citronové šťávy. Jednoduše ji nakapejte na červené skvrny a nechte co nejdéle působit. Pak vlhkost odsajte ubrouskem a koberec dle možností vyperte nebo dočistěte.

Horké mléko

Pokud již skvrny od červeného vína stihly zaschnout, navlhčete je horkým mlékem a nechte působit. Následně dejte koberci dokončovací péči jako v předchozích případech.

Ocet

Pokud doma mléko zrovna nemáte, můžete na zaschlé skvrny použít i octovou vodu. Smíchejte 3 polévkové lžíce octa a 1 l vody, potřete touto směsí červené fleky a nechte působit.

Pěna na holení

K odstranění červeného vína můžete použít dokonce i pěnu na holení. Naneste ji na inkriminovaná místa a budete mile překvapeni, jak rychle se skvrny rozpustí. Nakonec místo otřete čistým vlhkým hadříkem a nechte oschnout.

Související články

 Zdroje: www.express.co.uk, www.abecedazahrady.dama.cz, www.apetitonline.cz