Vrzající postel nelze přeslechnout

Spíte, jako když vás do vody hodí, anebo se notnou dobu převalujete, než se vám konečně podaří usnout? Rutinu máme různou, stejně tako jako obtíže, ale faktem je, že časem se problémy s usínáním obvykle zhoršují.

Pokud se vám kvalitního spánku nedostává, ocitnete se velmi snadno v kolotoči únavy a podrážděnosti, kdy se nebudete moci snadno uvolnit a odpočinout si. A pak je tu to jedno místo vaší postele, které vrže při každém otočení. V tom se nedá spát!

Nemusíte být kutil ani šikula, abyste si dokázali sami pomoci. V tomto příspěvku vám autor ukáže, jak může oprava vrzající postele vypadat. Tento a další podobné příspěvky najdete na YouTube kanálu Fix It With Zim.

Zdroj: Youtube

Kde hledat problémy na vrzající posteli?

Co s tím? Než nezdárnou postel rozštípete na cimpr campr, jak už jste o tom mnohokrát přemýšleli při tom nekonečném převalování se, zkuste najít místo, které vrže.

Problém, a tedy vrzání, může být zapříčiněn uvolněnými spoji. Dotáhněte, co se dotáhnout dá. Spoje bývají v rozích, ale i ve středu postele.

Problém ale může nastat s nalezením vhodného nářadí. Obyčejně totiž nestačí jen šroubováky a klíče, obvykle je třeba najít i správnou velikost imbusového šroubováku, což je kovový šestihran.

Ujistěte se, že tam, kde je to možné, jsou u šroubů i podložky, díky čemuž se nebudou snadno uvolňovat.

Někdy ale postel vrže i po dotažení, protože samotné kovové části již dobře nedrží. Promazání olejem nebo silikonem těchto částí postele může také pomoci zmírnit vrzání.

Stejná situace může nastat s dřevěnými či plastovými částmi postele. Pokud se při zátěži a pohybu různě posouvají a třou, může i to způsobovat vrzání. Pomoci si můžete pořízením nebo výrobou filcových či pěnových podložek, které umístíte nalepením tam, kde dochází ke tření.

Jednoduchý trik sice neopraví rozklížené nebo špatně dosedající části, nicméně podložením se zbavíte tření. Často stačí malé kousky nastříhaného starého koberce, případně silnější látky.

Vrzat mohou rošty postele i matrace

Vrzat mohou také rošty, což se kontroluje poměrně špatně. Zkontrolujte rošty, jejich upevnění i plastové součástky. Ty mohou být nejen posunuté, ale také prasklé. Pokud nemůžete místo otěru najít, ale domníváte se, že je někde na roštu, můžete celý rošt podložit kusem textilu.

Výrobce často používá tenkou netkanou textilii, vy můžete pod rošt položit třeba staré prostěradlo nebo celou lištu bočnice, a kde rošt k rámu postele dosedá, polepte pruhem filcu.

Velkou nepříjemností je, pokud vrže matrace. V tom případě si doma svépomocí problém nevyřešíte, ale abyste se vrzání zbavili, budete muset koupit novou. Vrzání se objevuje typicky u starých pružinových matrací, může však jistě docházet i ke tření a vrzání jiných materiálů.

Související články

Zdroje: hobby.instory.cz, bobvila.com