Otevírání mikrotenových sáčků představuje pro některé zákazníky noční můru.
Zdroj: Usacheva Ekaterina / Shutterstock.com

Jak se nemořit s igelitovým sáčkem? Tohle je trik na snadné otevření

Otevření igelitového sáčku na pečivo či ovoce je někdy pořádný boj. O to větší pak v současné době, kdy spousta lidí vyráží do supermarketů v rukavicích, aby předešli případné nákaze tolik obávaným koronavirem. Existuje však několik triků, jak si na první pohled banální trápení značně usnadnit. 

Přestože se zdá, že je pandemie koronaviru na ústupu, je stále zapotřebí se náležitě chránit. Ve všech vnitřních prostorách je nadále nutné nosit respirátory, mnozí však například při cestování hromadnou dopravou či nákupu v supermarketu nosí i rukavice, aby riziko nákazy co možná nejvíce snížili. Právě ale s rukavicemi přichází zásadní problém. Rozevření igelitového sáčku na ovoce či pečivo dokáže naše prsty potrápit za běžné situace, natož pak právě s nasazenými ochrannými pomůckami. 

Nejsnazší trik

Mnoho lidí se shoduje na tom, že právě u sáčků a tašek se dvěma uchy je nejjednodušší je otevřít v místě, kde právě jedno z uch vybíhá. V tomto místě se při uchopení ucha a zbytku tašky či sáčku a lehkém zatáhnutí objeví malý trojúhelníček. Při jeho vytažení se pak pytlík velmi rychle a lehce otevře. 

Velmi snadno jdou otevřít sáčky či tašky s ušima. Velmi snadno jdou otevřít sáčky či tašky s ušima. Zdroj: Gansstock / Shutterstock.com

Pomůže ovoce i brambory

Velmi jednoduchým se zdá být trik s „mokrou” zeleninou či ovocem. V supermarketech lze velmi často narazit na orosené banány či brambory. Podle některých lze pak využít právě jejich vlhkosti a tyto plody krátce pohladit. Prsty se pak částečně namočí a otevírání mikrotenových sáčků by mělo být rázem mnohem jednodušší. 

Brambory je pak možné využít i jinak. Stačí sáček umístit mezi dvě hlízy a jemným třením jej otevřít. Správné provedení triku sice může vyžadovat jistý trénink, ale ve výsledku se dočkáte snadno otevřeného sáčku. 

Mikrotenový sáček otevře i tření

Dalším způsobem, jak igelitové sáčky otevřít, je tření. V takovém případě se sáček umístí mezi ukazováček a prostředníček a zafixuje se mezi prsteníček a malíček té samé ruky tak, aby plast z vnitřní strany dlaně kryl prostředníček a prsteníček. Za pomocí druhé ruky se pak začne vyčnívající část sáčku třít, čímž po krátké chvilce dojde k otevření.

Na ovoce a zeleninu využijete textilní sáčky, mohou být ušité i ze záclony. Pro nákup ovoce, zeleniny a pečiva lze využít i mnohých alternativ Zdroj: Shutterstock.com / SpelaG91

Zapomeňte na olizování prstů

Ten „správný” trik na to, jak mikrotenový sáček otevřít, má dost možná každý zcela jiný. Mnoho lidí se však před vypuknutím pandemie koronaviru spoléhalo na osvědčené nasliňování prstů, díky čemuž bylo pochopitelně možné pytlíky a tašky otevřít asi nejsnáze. S respirátorem na obličeji je však tato metoda pasé. 

Je ale třeba myslet na to, že takový způsob nebyl nikdy zcela bezpečný. Na rukou se drží velké množství nejrůznějších bakterií a olizování prstů zdaleka nepředstavuje hrozbu jen v době koronavirové. 

Při nákupu ovoce, zeleniny a pečiva je možné využít i některých alternativ. Stále populárnější jsou například plátěné pytlíky nebo síťové sáčky, které jsou určené k opakovanému použití. S jejich pomocí nejen že ulevíte přírodě, ale zároveň předejdete obtížím spojeným s otevíráním známých mikrotenových sáčků. 

Zdroje: www.idnes.czwww.poradte.cz

Akční letáky