Už vás nebaví trápit se s otevíráním zavařovacích sklenic? Řekněte sbohem zbytečné námaze a frustraci! Díky chytrým trikům, které vám zaberou jen pár sekund, zvládnete sklenice otevřít snadno a bez použití síly.

Jak si zjednodušit otevírání víček od sklenic? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Insider Tech: 

Zdroj: Youtube

Malá lžička nebo šroubovák

K pohodlnému otevírání stačí použít malou lžičku nebo šroubovák. Zasuňte jejich konec jemně pod okraj víčka sklenice a opatrně zkuste zapáčit směrem nahoru, abyste narušili těsnění mezi víčkem a sklenicí. Zanedlouho uslyšíte jemné syčení uvolňujícího se podtlaku a víčko půjde snadno otevřít.

Metoda s horkou vodou

Další možností, jak si usnadnit otevírání sklenic, je metoda s horkou vodou. Jak přesně postupovat? Naplňte nádobu nebo misku horkou vodou. Pak do ní ponořte na několik minut víčko. Díky teplu se kovové víčko lehce roztáhne a půjde jednoduše odejmout.

Utěrka nebo rukavice

Pro jednodušší otevírání víček je dobré si také vylepšit úchop, aby vám v rukou neklouzaly. Pro větší přilnavost pomůže suchá utěrka, kuchyňská chňapka nebo kousek silikonu. Položte je na víčko sklenice a otočte jako obvykle. Zcela jistě lze využít i gumové rukavice.

Klepněte na víčko

Víčko na sklenici vám půjde snáze otevřít, když na něj několikrát silně poklepete například vařečkou. Silný podtlak tak pod víčkem povolí. Někdy je potřeba poklepání několikrát zopakovat, aby se víčko uvolnilo.

Technika „hydraulického rázu“

Velice oblíbený způsob otvírání víček je i pomocí tzv. „hydraulického rázu“. Uchopte sklenici silnější rukou a nakloňte ji o 45 stupňů víkem dolů. Následně pevně udeřte dlaní o dno sklenice. Dojde ke zvýšení tlaku na víko a těsnění se uvolní. Pokračujte do doby, než uslyšíte zvuk, který signalizuje uvolnění víčka.

Vyzkoušejte lepící pásku!

S víčky vám pomůže i obyčejná lepicí páska. Nejlépe textilní, která je pevná a něco vydrží. Oblepte lepicí pásku ze čtvrtiny kolem víčka a zbytek nalepte na horní plochu. Spodní část lepicí pásky by měla být v jedné rovině se spodní částí víka. Podržte pevně sklenici a poté otočte jejím víkem, které se uvolní pomocí lepicí pásky. 

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, www.hobby.instory.cz, www.nasezahrada.com