Opravdu toužíte po kousku tropického ráje na svém balkóně? Ideální volbou jsou pro vás kany! Dá se říct, že jsou tyto nepřehlédnutelné květiny oblíbeným hitem posledních let, a to nejen pro svou atraktivitu, ale i jednoduché pěstování. Ohromují svou pestrou škálou barev a tvarů, protože si je můžete pořídit v mnoha odrůdách.

Chcete se dozvědět zajímavé tipy, jak pěstovat kany? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu ROK ZAHRADNÍKA:

Zdroj: Youtube

Kany neboli dosny

Kany uchvátí jistě každého milovníka květin. Po celé léto se totiž pyšní ohromujícími květy v zářivých barvách, od bílé a lehce růžové, přes oranžovou a žlutou až k červené. A to je jen nepatrný výčet! Kany totiž každého okouzlí i svými listy, které jsou nejen zelené, ale i lehce bronzové, hnědé a se žíhanými vzory.

Skvělá volba pro balkony a terasy

Přestože se dají kany pěstovat i na zahradě, jsou perfektní volbou i pro majitele balkónů a teras. V tomto případě dle vašich prostor a možností dejte přednost zejména trpasličím hybridům, které se vyznačují kompaktním růstem a bohatým kvetením. Co kany ke svému zdravému vývoji potřebují?

Kvalitní výživný substrát

Kanám vždy dopřejte substrát určený pro balkonové rostliny. Časem ho můžete doplnit trochou rašeliny nebo kompostu pro zajištění dostatečného množství živin.

Dostatek slunce

Protože kany milují vzhledem ke svému původu slunce, umístěte je na stanoviště s dostatečným množstvím slunečních paprsků.

Pozor na přemokření

Kany nesnášejí nadbytečnou zálivku. Proto vždy při výsadbě vysypte spodní vrstvu květináče drenážní vrstvou z keramzitu, štěrku nebo jiného drenážního materiálu a nezapomeňte také na odtokové otvory. Předejdete tak přemokření substrátu, které by mohlo vést k hnilobě kořenů.

Adekvátní zálivka i živiny

Přestože nejsou kany náročné na zálivku a spíše než více vláhy jim svědčí lehké proschnutí substrátu, na balkóně či terase je zalévejte pravidelně. Situace se samozřejmě vždy odvíjí od momentálního počasí. Substrát by měl být stále mírně vlhký, ale nikdy ne přemokřený. Během vegetačního období je vhodné rostliny hnojit hnojivem s vysokým obsahem fosforu a draslíku každé dva týdny.

Související články

Zdroje: www.living.iprima.cz, www.prima-receptar.cz, www.nkz.cz