obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak pověsit adventní věnec na dveře? Firma HT dveře doporučuje magnet

Adventní věnec na dveřích vítá hosty a oznamuje blížící se Vánoce. Jak ho upevnit, aby úchyt dveře nepoškodil? Výborným řešením jsou speciální magnetické držáky od společnosti HT dveře.

[Komerční prezentace]

Pozor, dveře může poškodit i lepidlo

Provázek nebo stužku pro uchycení věnce mnozí lepí na dveře v domnění, že jde o šetrný způsob. Lepidlo však dokáže narušit barvy a povrchové úpravy dveří.

Ani provázek či stužka, které zavěsíme přes lem vchodových dveří a uchytíme na jejich vnitřní straně, nejsou bez rizika: Mohou poškodit kvalitní těsnění. Zvenku pak do interiéru bude doléhat více hluku a opačným směrem unikat teplo.

Magnetické držáky na bezpečnostní dveře Magnetické držáky na bezpečnostní dveře Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pokud věnec, stuhu nebo provázek připevníme hřebíkem nebo připínáčkem, trvale poškozujeme materiál dveří a znehodnocujeme je. Navíc tu platí přímá úměra: Čím těžší věnec je, tím větší riziko škod s sebou při použití výše zmíněných způsobů připevnění přináší.

Magnetický držák, ideální řešení pro bezpečnostní dveře

Ideálním řešením pro zavěšení adventního věnce na dveře je proto magnetický držák. Využívají ho především majitelé bezpečnostních dveří, které mají ocelovou konstrukci.

Magnetické držáky na bezpečnostní dveře Magnetické držáky na bezpečnostní dveře Zdroj: Archiv ireceptar.cz

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Magnetické držáky lze libovolně nastavovat, takže jsou vhodné pro jakýkoli typ věnce a udrží i ty nejtěžší z nich.

K nim se držák s věncem díky magnetismu automaticky přichytí a nemusíte ho nikam složitě lepit, připínat či si jiným způsobem drahé dveře ničit.

Držák pro dřevěné dveře

Kdo bezpečnostní dveře (ani dveře s ocelovou konstrukcí) ještě nemá, nemusí zoufat. Společnost HT dveře totiž nabízí také kovový držák, který je univerzální pro dřevěné i ocelové dveře. Upevňovací otvor držáku se jednoduše přichytí pod lem dveřního kukátka. Na trhu je k dostání ve třech velikostech montážních otvorů, které velikostí odpovídají průměrům užívaných kukátek.

Držák pro dřevěné dveře na kukátko Držák pro dřevěné dveře na kukátko Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Historie adventního věnce

O vzniku vánoční tradice adventních věnců existují dvě teorie. Ta první spadá do doby před příchodem křesťanství, kdy byly věnce ze zelených rostlin používány jako symbol života v protikladu k nevlídné zimě. Křesťanství pak věnec převzalo jako adventní někdy v šestnáctém století.

HTML kód

Druhá teorie tvrdí, že byla tradice adventních věnců založena až v 19. století teologem Johannem Hinrichem Wichernem. Ten měl první prototyp adventního (tehdy ještě dřevěného) věnce vyrobit v roce 1839. Na věnci bylo celkem 23 svící, které představovaly dny zbývající do Vánoc. Dnes je adventní věnec nedílnou součástí Vánoc.

Akční letáky