Toaletní papír - víte, jak ho správně zavěsit?
Zdroj: Lucia Romero / Shutterstock.com

Jak správně pověsit toaletní papír? Většina lidí to netuší a je to důležité

Rulička toaletního papíru je vynález starý pár desítek let. Úplně první rolovaný toaletní papír s oddělenými kousky vynalezl v roce 1891 newyorský podnikatel Seth Wheeler. Od té doby prošel toaletní papír celou řadu vylepšení. A tak je ten dnešní k dostání v různých barvách, vůních i vrstvách. Důležité však také je, jak si ho doma zavěsíte.

Jak pověsit toaleťák? "Jen tak" totiž rozhodně ne!

Někdo ho má doma jen tak pohozený na zemi, jiný na topení, většina z nás však přeci jen dopřává toaletnímu papíru možnost viset. Jenže tady přichází i jedno velké dilema. Jaký je ten správný způsob, jak toaletní papír zavěsit?

Podívejte se na video:

Od stěny nebo u stěny?

Možná byste si řekli, že je to jedno, ale pozor, svět se - pokud jde o tyhle bílé ruličky - skutečně dělí na dva poměrně radikální tábory.

Toaletní papír na zemi může způsobit mnohé 'veselé' problémy. Toaletní papír na zemi může způsobit mnohé 'veselé' problémy. Zdroj: Jackie Neff / Shutterstock.com

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, najde si důvod a jak se zdá, pokud jde o toaletní papír, našlo se obojí. Jedna skupinka totiž věší papír směrem ke stěně, což znamená, že se rulička a její části odtrhávají zespoda, a pak je tu druhý tábor, těch, jež milují trhat papír od stěny, tj. seshora.

Za vším hledej hygienu

O tom, jakým způsobem má být toaletní papír umístěn v držáku, se vede celá řada debat. Zatímco zastánci varianty „ke stěně” tvrdí, že takto papír nepřekáží a nemá tendenci se odmotávat, druhá strana zase je toho názoru, že jim vadí už prostý fakt, že se papír celou jednou stranou dotýká stěny, což není zrovna hygienické. A právě v tomto argumentu mají jednu velkou pravdu.

Toaletní papír - jak ho zavěsíte, rozhodne o množství bakterií. Toaletní papír - jak ho zavěsíte, rozhodne o množství bakterií. Zdroj: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Pozor na bakterie

Studie ukazují, že způsob, jakým zavěsíte toaletní papír, může mít vliv na to, kolik bakterií se vám dostane na ruce, nemluvě o tom, kolik z nich přenášíte na klávesnici, telefon, dálkové ovládání nebo kamkoli jinam. Takže vítězem je?

Od stěny!

Zavěšení toaletního papíru od zdi vám umožní dotknout se menšího množství role toaletního papíru. I když je pravda, že existují dobré a špatné bakterie, je logické, že žádné bakterie, které naleznete na záchodě, prospěšné nebudou. Proto je metoda umístění toaletního papíru od zdi vědecky výhodnější, protože nám umožňuje menší kontakt s kontaminovanými povrchy.

Zdroje:

www.inc.comkreativnija.cz

 

Akční letáky