Perfektně čisté spodní prádlo patří mezi důležité hygienické návyky. Ušetříte tak své zdraví před nebezpečnými bakteriemi a jejich možnými následky. Proto je dobré vědět, jak se o spodní prádlo správně postarat, a navíc mu prodloužit i plnohodnotnou kvalitu a životnost. Kterých chyb byste se měli dozajista vyhnout?

Jak prát vlněné a jemné prádlo? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Stylový domov s Markétou:

Zdroj: Youtube

Nepříznivá fakta

Velice častou chybou, kdy si můžete velice snadno roznést nepříjemné bakterie ze zbytků stolice po šatníku, je praní spodního prádla na nevhodné teploty. Zpravidla je to z důvodů úspor energie, anebo to udává výrobce dle použitého materiálu. Občasným prohřeškem je i opakované nošení nevypraného prádla.

Více než 40 stupňů

Pokud se chcete zbavit bakterií z případných zbylých exkrementů, je nutné prát spodní prádlo na vyšší teplotu než 40 °C. Použijte na praní prostředky, které jsou schopné zlikvidovat vysoké procento nežádoucích bakterií, ale zároveň jsou vhodné na jemné prádlo.

Třídění prádla

Zpravidla se prádlo na praní odhazuje do koše dle barev, ale díky tomu se bakterie ze spodního prádla velice snadno dostanou i mezi další oblečení. Této situace je nutné se vyvarovat! Na spodní prádlo si můžete pořídit speciální uzavíratelný sáček.

Spodní prádlo perte samostatně

Stejně tak nemíchejte spodní prádlo v pračce s běžným oblečením, a to ze stejného důvodu.

Jemné kusy ručně

U velmi jemného spodního prádla se vyplatí vsadit na ruční praní. Každý kus perte s náležitým citem, abyste nepoškodili daný materiál. Nikdy nepoužívejte hrubou sílu, ani kartáče. Pracujte vždy v ochranných rukavicích.

A co sportovní prádlo?

Požadavky na hygienu jsou totožné, jen je v tomto případě nutné využít prací prostředky na sportovní materiály, abyste případně neznehodnotili jejich další přednosti. Před praním si pečlivě nastudujte cedulky.

Související články

Zdroje: www.huffingtonpost.co.uk, www.idnes.cz