Zamilovali jste se do vůně svého parfému natolik, že chcete, aby vydržela na vašem těle, co nejdéle? Stačí znát pár osvědčených rad a tipů, které vám k tomu snadno dopomohou. Nebudete se muset několikrát za den přestříkávat, podstatně snížíte spotřebu, a tedy i utracené finance.

Chcete znát TOP 10 dámských vůní podle CNN? Podívejte se na toto YouTube video na kanále PARFÉMOVÁ AKADEMIE:

Zdroj: Youtube

Expertka na krásu

Sophie Blackledge, vedoucí skupiny krásy v House of Fraser, sdělila v jednom z rozhovorů: „Jsem odborník na krásu – moje chytrá metoda zajistí, že váš parfém vydrží celý den i noc.“ Stačí si jen řádně připravit pokožku svého těla a šikovně prodloužit účinek použité vůně.

Základem je čistá pokožka

Zkušená odbornice doporučuje začít vždy náležitou hygienou a sprchou, abyste pokožku zbavili nežádoucího potu a mastnoty. Zlepší to „přilnavost“ vůně, parfém se do pokožky lépe vstřebá a bude vonět mnohem déle než obvykle.

Nezbytná je i hydratace

Pokožku pravidelně a kvalitně hydratujte. Kromě pravidelného pitného režimu používejte i hydratační krémy a tělová mléka. Sophie navrhuje nejlépe k hydrataci využít doplňkové prostředky ke konkrétní vůni, které vůni parfému podpoří.

Pulzní body

Využijte k aplikaci parfému tzv. pulzní body. Jedná se o nejvíce prokrvená a teplá místa na pokožce, což pomáhá k lepšímu a silnějšímu rozvinutí vůně. A kde tyto body na těle najdete? Na vnitřním zápěstí, krční tepně, na spáncích, ve výstřihu, na pokožce za ušními boltci, v loketní a podkolenní jamce. Když parfém na tyto body nanesete, teplem se vůně lépe uvolňuje a je cítit silněji a velmi dlouho. Sophia také doporučuje nanášet na tato místa parfém na bázi oleje, protože jeho lehce lepkavá konzistence pomáhá udržet vůni v pokožce delší dobu.

Tření na zápěstí? Nesmysl!

Mnoho z nás má při nanášení parfému zažitý zlozvyk, a to je tření parfému v místech zápěstí. Ve výsledku dosáhnete jen opačného efektu a vůně se dříve vytratí. Základní pravidlo pro použití i testování parfému je vždy po aplikaci na kůži chvíli počkat až parfém zaschne a teprve potom k němu přivonět. Díky tomu bude cítit jeho opravdová vůně v kombinaci s vaší pokožkou a zároveň i jeho nejsilnější a nejvýraznější tón.

Sophie říká: „Tření zápěstí po nanesení vůně je jedním z nejhorších způsobů, jak zhoršit účinek a zničit kvalitu parfému. Místo toho si jej nastříkejte na pulsní body a nechte parfém přirozeně vsáknout do pokožky.“

Skladování

Kvalitu parfému může znehodnotit i nesprávné skladování. Co radí Sophie v tomto případě? „Neumisťujte lahvičky s parfémy na místa, kam svítí slunce, přímé sluneční paprsky by nežádoucím způsobem ovlivnily kvalitu vůně i její životnost.“ Stejně tak parfémům nedělá dobře vlhké prostředí, které je například v koupelně. Rozptyluje to jeho částice. Parfém vždy skladujte na tmavém a suchém místě.

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.prostreno.cz, www.ol4you.cz