Máte náladu správného kutila a vaše chodba by potřebovala nové osvětlení? Pak můžete použít tento geniální fígl z Tiktoku. Jedná se o nenáročný a vcelku rychlý způsob, jak zkrášlit své bydlení a dodat chodbě vašeho domu osvětlení, ze kterého vyzařuje luxus. A s minimalistickým osvětlením se vůbec nemusíte limitovat jen na oblast chodby, ale můžete si s ním také zpestřit pokoj, kuchyň nebo jinou místnost, kterou uznáte za vhodnou.

Video, jaká světla se nejlépe hodí do jakých místností, najdete na Youtube kanále HOME IN CUBE:

Zdroj: Youtube

Minimalistické, ale nepřehlédnutelné

Trend, který si získal tak velikou oblibu, spočívá v instalaci neviditelného LED světla zapuštěného do stropu nebo stěn. Světlo je skryté většinou za římsou, skříní a podobně. Nejnovějším a nejlepším způsobem je instalace soklových lišt s LED páskami. Osvětlovací lišty jsou ovládané buď aplikací v telefonu pro chytrou domácnost nebo klasickým dálkovým ovladačem. Můžete si vybrat takové, které se vám hodí nejvíce, jelikož se kupují samostatně od samotných desek. Pomocí ovladače nebo aplikace budete také moci měnit barvy tak, jak se vám zrovna zachce. Také si budete moci vybrat, jestli chcete, aby byla místnost těmito světly osvětlena chladně nebo teple. Atmosféru budete mít tudíž zcela pod kontrolou.

Jak na to

Instalace soklových lišt se velice podobá instalaci běžného obložení. Za prvé budete potřebovat kanálové základní desky, které jsou určené pro funkci skrytého světla. Nejdůležitější částí procesu bude přilepení LED pásku a kabeláže k elektrickému vedení. Při tomto kroku bude potřeba vypnout napájení na skříni jističe. Pokud si nejste jisti, že to zvládnete bezpečně sami, zeptejte se šikovného souseda, nebo zavolejte odborníka, aby vám s tímto krokem pomohl. Jakmile dokončíte tento krok, LED pásek bude napájen. Bude sedět přímo v kanálu, který je předem vyříznut do těchto typů základních desek. Ten také obsahuje difuzní panel, který slouží ke změkčení záře světel, když jsou nasměrována dolů podél cesty. Máte hotovo. Vaše chodba, či jiná vámi vybraná místnost, má teď styl a neskutečný nádech luxusu.

Související články

Zdroje: www.nejremeslnici.cz, www.ledsviti.cz