Káva je pro většinu lidí lahodný nápoj, bez nějž si nedokážou představit začátek každého dne a zubní pasta zase nedílnou součástí každodenní hygieny. Pasta na zuby i voňavý životabudič však zvládnou mnohem víc. Zvlášť, když je smícháte dohromady. Pojďte se podívat.

Udržet voňavou domácnost není jednoduché. Hlavně, když se často vaří, v bytě nebo domě jsou i pes či kočka, jednotlivé pachy se mísí a udržet svěží vůni je poměrně nadlidský úkol. Jak z toho ven? Stačí vám jednoduchý trik. Podívejte se na video na YouTube kanálu Хитрый Мастер:

Zdroj: Youtube

Pár ingrediencí a je hotovo

Malý voňavý zázrak vyrobíte jen z několika běžných ingrediencí. Postačí vám dvě polévkové lžíce instantní kávy, je naprosto jedno, jakou kupujete značku. Lžíci zubní pasty, i u ní nehraje roli, zda je dražší, či patří k těm levnějším. Samozřejmě radíme k takovým účelům použít levnější varianty kávy i zubní pasty, jelikož splní naprosto stejný účel jako jejich dražší varianty.

Umíchejte kašičku

V hrnečku nebo ve skleničce z kávy a zubní pasty umíchejte hnědou kašičku. Přidejte větší špetku voňavé skořice a opět dobře promíchejte. Směs odložte stranou a vezměte si k ruce toaletní papír. Ten složte přesně tak, jak vidíte na videu výše. Složený kus papíru namažte vzniklou směsí. Stočte připravený papír do sklenky a zapalte. uvolněná vůně kávy a zubní pasty dokonale navážou odér z vaření a navíc fungují jako skvělý odpuzovač komárů

Další využití

Káva i zubní pasta mají v domácnosti mnohem širší využití. Například zubní pasta sama o sobě funguje jako naprosto skvělý čistič. Stačí ji nanést na kartáček nebo houbičku a skvěle s ní odstraníte zašlé spáry v koupelně. Skvěle funguje i při čištění vodovodní baterie a vytrhne vám trn z paty, pokud jste si pořídili bílé tenisky a jejich původní barvu už jen ztěží rozeznáte. Jednoduše vezměte zase pastu, naneste na vlhkou houbičku a dejte se do čištění. Uvidíte, že za chvíli budou boty jako nové. Kávu zase můžete rozsypat všude tam, kde nechcete mít škůdce, ať už z hmyzí říše, nebo nechcete, aby vám po pozemku běhaly cizí kočky. Těm totiž káva vůbec nevoní a místům, kde jen z dálky tuto specifickou vůni ucítí, se obloukem vyhnout. Kávovou sedlinu zase zkuste nasypat do květináčů, pokojové rostliny nejen uchráníte od ničivého hmyzu, ale ještě jim dopřejete i hnojivo.

Související články

Zdroj: drogeo.cz, zenysro.cz