obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Jak rychle a bezbolestně sehnat řemeslníka

Domácnost je jako nekonečný příběh. Kromě toho, že vyžaduje neustálý dotek vysavače či prachovky, jednou za čas potřebuje větší zásah. Stěny se musí nově vymalovat, parkety chtějí přeleštit a koberec vyměnit.

[Komerční prezentace]

Kdo vlastní dům, řeší i záležitosti, jako kácení starých stromů, výstavba zahradního domku nebo hloubení díry na bazén. I v případě, že se člověk rozhodne zajistit si tyto práce svépomocí, vždycky se hodí pomoc řemeslníka.

Kromě jednorázových větších zásahů se každému sem tam v domácnosti vyskytne nějaký problém. Nejčastěji jde o zabouchnuté klíče, z neznámé a nedohledatelné příčiny rozbitá pračka či myčka a jiné podobné příhody. Málokdo v dnešní době sahá v takovém případě po zlatých stránkách. Mnohem jednodušší je najít svého řemeslníka na internetu. Tuto zběsilou pouť za úpravami v domácnosti pomáhají řešit poptávkové systémy.

instalatér instalatér Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Potřebuji řemeslníka, zn. ihned

Poptávkové systémy existují řadu let a vznikly, aby v dnešní době elektronické,  šetřily lidem čas a firmy přiblížily zákazníkům. Proto musí být vše hlavně přehledné a jasné. Nebojte se složitých webových stránek, vyplnění poptávky zvládne i internetový začátečník. Navíc služba je pro zadavatele zcela zadarmo a ještě můžete ušetřit. Na jediném místě se totiž střetá několik řemeslníků, každý s unikátní nabídkou. Reakci na poptávku můžete mít do pár minut v emailu.

Zkušenost s poptávkovým systémem popisuje Tomáš Brandl z Prahy 4: „Služby Poptávej.cz jsem využil zcela poprvé a to za účelem poptání stavební firmy. Jednalo se mi o rekonstrukci koupelny včetně podlahového topení. Musím říci, že jsem nadšený, neb mi přišlo do emailu 10 nabídek vč. kalkulace a já si mohl vybrat firmu podle svých představ a samozřejmě také finančních možností.“

elektrikář elektrikář Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kde poptávku zadat

Ověřené a kvalitní služby najdete u poptávkové služby Poptávej.cz. Ta v současnosti nabízí více než 50 000 zedníků, malířů, zahradníků i dalších řemeslníků. Jediné, co musíte udělat, je zadat přes poptávkový formulář jednoduchý, ale výstižný popis poptávky, lokalitu, termín a případně fotografie. Pokud si přece jen nevíte rady s vyplněním formuláře, na webových stránkách najdete inzeráty od ostatních uživatelů, kterými se můžete inspirovat.

Celá akce ve výsledku zabere 2 minuty. Čím přesnější bude poptávka, tím snazší bude vytvořit nabídku na míru včetně přesné kalkulace za služby či materiál. Nabídky jsou nezávazné a můžete jich obdržet hned několik.

obkladač obkladač Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Nabídky musí zadavatel zhodnotit komplexně. Ať už na základě srozumitelnosti, ceny či navrženého řešení. Po výběru by měl být obchodní vztah podložen minimálně dokladem neboli fakturou o zaplacení. Tento doklad slouží nejen jako potvrzení o záruční době, dle platné legislativy, ale také je formou prezentace solidního jednání.

Zkuste Poptávej.cz a sežeňte si svého řemeslníka ještě dnes.

Akční letáky