Přestože jsou holubi poměrně zajímaví ptáci, nikoho nepotěší, když se stále dokola objevují v místech, kde chcete mít čisto. Nejvíce potrápí jejich trus a peří především majitele balkónů a teras. Pokud však víte, jak holuby odradit, zajistíte si opět nejen čistý, ale klidný prostor.

Jak se zbavit holubů z balkónu? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Top Repellents:

Zdroj: Youtube

Proč holubi vyhledávají azyl i u lidí

Vzhledem k přemnožení volně žijících holubů hledají tito ptáci všechna možná místa, kde je jim příjemně. Ve skutečnosti to znamená, že u vás našli něco k snědku, nebo zdroj vody, stejně tak bezpečné a chráněné místo, kde jim nehrozí nebezpečí před dravci či špatným počasím. Stejně tak může váš balkón připadat holubům nejvhodnějším místem k zahnízdění a vyvedení mláďat.

Síťovina

Nejjistějším řešením je mechanická zábrana, tedy instalace síťoviny na celý balkon, která holubům znemožní přístup. Síťovinu vyberte v nenápadné barvě, aby nerušila vzhled balkónu.

Hroty proti holubům

Dalším účinným řešením jsou i hroty z plastu nebo kovu, které se přidělávají na okraje balkonu, což holubům vezme místo k odpočinku. Přestože jsou účinné, mohou být nebezpečné pro malé děti a domácí mazlíčky.

Žádná lákadla

Pokud nechcete, aby se váš venkovní prostor stal lákadlem pro holuby, nenechávejte tam nikdy jídlo, a to ani krmení pro domácí mazlíčky.

Lesklé předměty

Holuby odradí od vašeho balkonu i reflexní pásky, které lze nalepit na zábradlí nebo na zeď. Netrhají se a jejich diamantový vzor vrhá odrazy, které ptáky účinně plaší. Podobným způsobem můžete využít i stará CD. Navlékněte je na rybářské vlasce a zavěste do prostoru. Jejich pohyb a odrazy světla holuby dozajista odeženou. Určitě funguje i alobal. Buď z něho umačkejte lesklé koule, nebo z něho nastříhejte dlouhé proužky.

Zvukové kulisy

Podobnou službu vám udělá i zvonkohra. Vyzkoušet můžete i poměrně populární metodu, a to je pouštění křiku dravců nebo zvuku bouřky. Holubi se těchto zvuků bojí, a proto se jim vyhýbají.

Imitace zvířat

Holubi vyděsí i falešná sova nebo gumový had. Nepoznají, že se nejedná o živá zvířata. Občas je však dejte na jiné místo, aby si na ně holubi nepřivykli.

Související články

Zdroje: www.aazdravi.cz, www.hubeni-skudcu.cz, www.bydleni.magazin.cz