Celý život jsme obklopeni vůněmi. Některé z nich nám dodávají radost a pohodu, ale existují také nepříjemné pachy, které chceme co nejrychleji eliminovat. Jak můžeme zatočit s těmito nepříjemnými vůněmi a provonět si domácnost příjemným a osvěžujícím aroma?

Na video od Clean With Confidence o tom, jak eliminovat pachy v domácnosti, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Častou příčinou zápachu je vlhkost, mnoho nechtěných odérů vzniká v kuchyni a ani naši domácí mazlíčci zrovna nevoní. Jestli chcete jít na odstranění zápachů ekologicky, využijte sílu jedlé sody či čerstvě mleté kávy. Obě látky nechtěné odéry neutralizují. Na biologické skvrny se hodí enzymatické čističe a zkusit můžete i pohlcovače zápachů s aktivním uhlím.

Zdroje pachů bývá většinou lednice

Lednička bývá častou schránkou plnou pachů. Pokud se setkáte s nepříjemným zápachem, zkuste vyndat veškeré jídlo a důkladně vyčistit vnitřek lednice roztokem vody a octa. Můžete také do lednice umístit misku s octem, který pachy absorbuje.

Domácí pohodu nejlépe navodí dřevitá, květinová či citrusová aromata. Do ložnice se hodí uklidňující vůně, které podporují usínání a zkvalitňují spánek. Vhodná je levandule a růže, ale ani heřmánek, meduňka či cypřiš nezklamou.

Vůně jsou vhodné i při nemoci. Nejenže podpoří naši psychiku, ale mohou také pomoci při bolestech hlavy či migréně – zde vsaďte na bazalku, citron, eukalyptus, tymián či zázvor.

Vsaďte na jedlou sodu a bylinky

Kromě využití jedlé sody a kávy existuje několik dalších způsobů, jak se zbavit nepříjemných pachů. Můžete vyzkoušet aromaterapii s éterickými oleji, použití pohlcovačů zápachů s aktivním uhlím nebo nasátí vůně esenciálních olejů pomocí vatových tampónků. Další možností je časté větrání prostor a pravidelné čištění, které odstraní příčiny zápachu a pomohou udržet domov svěží a čistý.

S nepříjemnými pachy v domácnosti se potýkáme všichni, ale naštěstí existuje řada jednoduchých a efektivních způsobů, jak se jich zbavit. Buďte si jisti, že s čistotou a příjemnou vůní se ve vaší domácnosti budete cítit lépe a šťastněji.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.denik.cz