Zápach z odpadkového koše není nic příjemného a velice snadno naruší příjemnou atmosféru celého blízkého okolí. Naštěstí však existuje jednoduché a ekologické řešení, a to je praktické využití použitých sáčků od čaje.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Jak si vyrobit čajové sáčky doma? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Nioteas TV:

Zdroj: Youtube

Sáčky od čaje absorbují zápachy

Čajové sáčky mají výbornou schopnost eliminovat nepříjemné odéry, čímž také zabraňují jejich šíření do okolí. Navíc čaj obsahuje antibakteriální látky, které ničí nežádoucí bakterie a plísně.

Jak sáčky použít

Po dopití čaje nechte sáček vychladnout, vyždímejte z něj přebytečnou vodu a vložte ho odpadkového koše. Pro větší efekt nechte čajové sáčky vyschnout, je dobré si je nastřádat do zásoby. Jeden vložte do odpadkového koše a další můžete zavěsit v jeho blízkosti.

Vyměňujte je nejlépe každý den, dokud zápach zcela nezmizí. Velice dobrou službu vám udělají i sáčky od bylinkových čajů, které navíc mnohdy krásně voní. Zkuste třeba mátu nebo heřmánek.

Jedlá soda

K eliminaci nepříjemného zápachu z odpadků lze použít i jedlou sodu. Stačí, když na jeho dno před vložením pytle na odpadky nasypete tenkou vrstvu tohoto prášku. V případě, že máte odpadkový koš z kovu, nasypte nejprve sodu do kávového filtru, pevně jej uzavřete a postupujte stejně. Zabráníte tak případné korozi materiálu.

Citrusové slupky

Výborně funguje v tomto případě i citrusová kůra. Slupky z pomerančů, citronů, limetek, grepů či mandarinek nevyhazujte, ale nasušte si je na topení. Pak je jen stačí pravidelně přidávat do odpadkového koše.

Sušené bylinky

Nad pachy lze vyzrát také použitím čerstvých i sušených bylinek. Vložte je opět do prostoru mezi koš a odpadkový pytel a při každé výměně je též obměňte.

Aktivní uhlí

Dalším účinným lapačem zápachu je aktivní uhlí. Rozdrťte jej na malé kousky či prášek a vložte je na dno odpadkového koše jako v předešlých případech. Během pár hodin bude nepříjemný odér pryč.

Přírodní esence

Velice praktické je i použití vonných esencí, které koš příjemně provoní. Nakapejte pár kapek na kosmetický tampon a vložte jej na dno koše.

Související články

Zdroje: www.irecept.cz, www.m.magazinplus.cz, www.primanapady.cz