Už vás nebaví vyhazovat některé oblíbené kousky ze šatníku jen proto, že je hyzdí nevzhledné skvrny od potu? S našimi tipy se jich zbavíte snadno a levně, a to jen s pomocí běžných produktů, které se nacházejí v každé domácnosti.

Jak vyprat skvrny od potu? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Eva Břečková:

Zdroj: Youtube

Pot na oblečení? Čím dřív, tím lépe!

Zásadní je vždy rychlé jednání. Čím déle pot na oblečení necháte, tím hůře se ho budete zbavovat. Ideální je namočit propocené oblečení do studené vody s trochou pracího prostředku hned po příchodu domů. Pokud už skvrny zaschly, nezoufejte! I s nimi si hravě poradíte. Existuje hned několik babských rad, které se osvědčily už našim babičkám. O které se jedná konkrétně?

Sůl

Velmi účinnou metodou je namočit oblečení do roztoku soli. Na 1 litr vody použijte 1 hrst soli. Nechte prádlo namočené přes noc a poté jej vyperte v pračce. Tato metoda je vhodná pouze pro bílé prádlo.

Peroxid vodíku

Pro silnější skvrny na bílém oblečení zkuste peroxid vodíku (3 %). Naneste ho na skvrnu a nechte 15 minut působit. Poté vyperte ve studené vodě.

Peroxid vodíku a saponát na nádobí

Smíchejte 2 lžičky tekutého mýdla se 1/4 šálku peroxidu vodíku. Vetřete směs do skvrny od potu a nechte hodinu působit. Následně oblečení vyperte v adekvátním programu dle tkaniny.

Jedlá soda

Skvrnu lehce navlhčete a zasypte jedlou sodou. Nechte působit co nejdéle, ideálně přes noc a prádlo následně běžně vyperte. Sodu lze využít, jak na bílé, tak na barevné prádlo.

Aspirin

Skvělým řešením jsou v tomto případě i tablety aspirinu. Rozpusťte jich 8 v 1 l teplé vody a namočte do něj propocené oblečení. Nechte minimálně 4 hodiny působit a opět prádlo vyperte jako v předešlých případech.

Tipy na závěr

Před použitím jakéhokoli čisticího prostředku ho vždy vyzkoušejte na nenápadném místě oblečení. Pokud si nejste jisti, jak na barevné prádlo, zkuste skvrnu předčistit jen vodou a mýdlem.

Související články

Zdroje: www.fajntip.cz, www.housewifehowtos.com, www.jakcistit.cz